Płatności i bankowość

BZ WBK przebija Alior Bank w promocji z Android Pay - w puli prawie milion złotych nagród

Grzegorz Ułan
BZ WBK przebija Alior Bank w promocji z Android Pay - w puli prawie milion złotych nagród
37

Przebija jedynie pulą przeznaczoną na nagrody dla klientów płacących przy użyciu Android Pay, ale i tak skala z jaką banki w Polsce promują tę metodę płatności robi wrażenie.

Dla przypomnienia Alior Bank udostępnił kilkanaście dni temu promocję "TAPnij KASĘ" z pulą nagród w wysokości pół miliona złotych. Jednak pojedynczy uczestnicy mogą sporo wygrać. Za pojedyncze transakcje do zwrotu mają też więcej pieniędzy, bo 50 zł, a co tydzień dla najbardziej aktywnych nagroda w wysokości 1000 złotych.

BZ WBK ograniczył się do wydawania bonów o wartości 30 zł do wykorzystania na płatności w sklepach Żabka i Freshmarket. Tutaj pula nagród zamyka się w kwocie 810 tysięcy złotych.

Co trzeba zrobić, by zgarnąć bon? Wystarczy w czasie promocji (do końca roku lub do wyczerpania zapasów) wykonać 5 transakcji przy użyciu Android Pay (wcześniej trzeba przystąpić do promocji lub wpisać w aplikacji kod promocyjny “BZWBK30”), po czym karta promocyjna zostanie zamieniona online na kartę podarunkową w wysokości 30 zł do wykorzystania na zakupy w sklepach Żabka i Freshmarket.

Aby zrealizować bon podczas płatności w sklepie Żabka lub Freshmarket, należy pokazać kartę podarunkową i po zeskanowaniu kodu kreskowego rachunek w sklepie zostanie pomniejszony o 30 zł. Z karty podarunkowej można skorzystać do 31 stycznia 2018 r., jest ona jednorazowa, a niewykorzystana kwota po tym terminie przepada.

Nagrody może nie są powalające, ale jeśli ktoś i tak korzysta z Android Pay, dlaczego nie skorzystać? Ciekawym aspektem jest też zaangażowanie banków w promocję Android Pay, zwłaszcza, że przecież mają swoje własne płatności zbliżeniowe HCE, których wdrożenie musiało sporo kosztować. Niemniej Android Pay jest szalenie wygodny, jeśli przy pomocy takich promocji grono osób, które się o nim dowiedzą i będą z niego korzystały się powiększy, to tylko z korzyścią dla nich.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu