Wearables

Mały, mobilny guziczek do wzywania drużyny wsparcia. Nie, to nie jest fabuła filmu

Marcin Hołowacz
Mały, mobilny guziczek do wzywania drużyny wsparcia. Nie, to nie jest fabuła filmu
Reklama

Ripple to najnowszy pomysł na stworzenie kolejnego „safety wearable”, czyli gadżetu do noszenia gdzieś na sobie lub przy sobie, mającego nam zagwarantować większy stopień bezpieczeństwa. Były już tego typu wisiorki, pierścionki, bransoletki, jak i po prostu niczego nie przypominające przenośne guziki. Pod względem wyglądu Ripple można zaliczyć do tych ostatnich. To, co zasługuje na wyróżnienie, to cała usługa w postaci abonamentu, która jest nierozerwalną częścią tego produktu.

Mały, wodoodporny guziczek łączący się z naszym telefonem za pośrednictwem bluetooth i mogący funkcjonować pół roku bez ładowania, to tylko niewielka część całej machiny. Wartość Ripple ma przede wszystkim stanowić drużyna wsparcia z firmy Tunstall, dostępna przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Są to prawdziwi ludzie, którzy natychmiast skontaktują się telefonicznie z każdym użytkownikiem abonamentu, który z jakiegoś powodu wcisnął przycisk na swoim urządzeniu.

Reklama

Ripple ma być gwarancją pomocy bez zbędnej zwłoki

Niezależnie od tego czy właśnie jesteś w sytuacji stanowiącej bezpośrednie zagrożenie dla twojego życia, czy też po prostu czujesz się niepewnie i wydaje ci się, że może ci coś grozić, ktoś z Ripple zawsze się z tobą skontaktuje i pozostanie na linii tak długo jak trzeba lub wezwie pomoc. Druga sprawa, a zarazem potencjalna zaleta to fakt, że kluczowe dane na twój temat, takie jak: informacje nt. wyglądu, istotne dolegliwości zdrowotne, leki które zażywasz itp. mogą zostać podane przy zakładaniu konta w usłudze. Dzięki temu nie będzie trzeba tracić cennego czasu na przekazywanie ważnych informacji w najmniej odpowiednim momencie. Oczywiście twoja aktualna lokalizacja również będzie dostępna ze względu na GPS w telefonie. Dlatego w przypadku gdy potrzebujesz policji lub karetki, pomoc powinna do ciebie dotrzeć bez zbędnej zwłoki.

Do tej pory nie wspomniałem jeszcze o jednej, niezwykle istotnej rzeczy. Ripple nie sprowadza się tylko do konieczności rozmowy z konsultantem telefonicznym, można też skorzystać z ustawienia polegającego na tym, iż po wciśnięciu guziczka trzy lub więcej razy, pomoc po prostu zostanie do ciebie skierowana „po cichu”. To, czy będzie to oddział antyterrorystów, lekarz, czy po prostu pizza na telefon, zależy już tylko od ciebie, ponieważ funkcję należy skonfigurować zgodnie z własnymi potrzebami, w momencie zakładania swojego konta w usłudze.

Płać abonament i czuj się bezpiecznie

Podsumowując: Ripple to usługa w postaci abonamentu, w której skład wchodzi mobilny guziczek, specjalna aplikacja do pobrania na telefon oraz całodobowa obsługa ze strony specjalistów z firmy Tunstall. Jak już wspominałem wyżej, samo urządzenie nie wymaga ładowania przez pół roku, a w momencie gdy bateryjka się wyczerpie, otrzymasz nowy przycisk bez żadnej dopłaty. Musisz jedynie pozostawać aktywnym abonentem.

Inna ważna informacja jest taka, że najpierw pomysłodawca chciałby uzbierać 50 000 USD na Kickstarterze, dopiero wtedy pomysł zostanie zrealizowany. Amerykanie mogą teraz kupić 3 miesiące usługi za 49 USD lub 12 miesięcy za 129 USD. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Ripple trafi na rynek w kwietniu.

Źródło


Niedawno uruchomiliśmy serwis z Pracą w IT! Gorąco zachęcamy do przejrzenia najnowszych ofert pracy oraz profili pracodawców

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama