Google

Smartwatche Google to LG Watch Sport i Watch Style. Debiut 9 lutego!

Konrad Kozłowski
Smartwatche Google to LG Watch Sport i Watch Style. Debiut 9 lutego!
18

Na takie wieści czekali wszyscy entuzjaści smartwatchy oraz platformy Android Wear. Już 9 lutego mają zadebiutować dwa smartwatche od Google przygotowane przez LG. Będą to modele Watch Style i Watch Sport z Android Wear 2.0 na pokładzie.

Informacje o planach premiery obydwu urządzeń zdobył serwis VentureBeat, a grafikę wcześniej opublikował AndroidPolice. Według nich smartzegarki trafią do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych już dzień później, natomiast pod koniec lutego, w trakcie targów Mobile World Congress w Barcelonie, zostaną oficjalnie zaprezentowanie w Europie podczas konferencji LG.

O smartwatchach Google mówi się od pewnego czasu. Czy to właśnie one staną się remedium na zastój rynku smartwatchy? Pomimo sporej różnorodności urządzeń z Android Wear, od klasycznych modeli Fossil Q Marshal po niezwykle wytrzymałego Casio WSD-F10 i jego nową wersję WSD-F20, klienci nie wydają się nazbyt zainteresowani zakupem nowoczesnego zegarka. Ich obawy i niechęć są dobrze uzasadnione - oprócz ceny smartwatche odpychają króciutkim wręcz w porównaniu z klasycznymi zegarkami czasem pracy na baterii, który wynosi od jednego do dwóch dni.

LG Watch Sport i Watch Style

Ten problem nie zostanie najprawdopodobniej rozwiązany w ciągu najbliższych tygodni, ale Google i LG sądzą, że mają coś naprawdę ciekawego do pokazania. Obydwa smartwatche będą posiadały okrągły ekran OLED, który w wersji Sport będzie nieco większyan i o wyższej rozdzielczości - 1,38 cala i 480 na 480 pikseli vs. 1,2 cala i 360 na 360 pikseli. Watch Sport będzie dysponował większą ilością pamięci RAM - 768 MB vs 512 MB - oraz niemal dwukrotnie pojemniejszą baterią - 430 mAh vs. 240 mAh. Wbudowana pamięć będzie wynosić 4 GB w obydwu modelach.

Watch Sport będzie różnił się od Watch Style również obecnością modułów LTE/3G oraz GPS i NFC. Ten ostatni pozwoli na dokonywanie płatności za pomocą Android Pay w takim sam sposób, jak robimy to teraz smartfonami. Nazwa Sport zobowiązuje, więc nie zabraknie pulsometru, ale cała konstrukcja będzie wysoka na 14,2 mm, podczas gdy Watch Style będzie wysoki na 10,8 mm. Watch Sport będzie oferowany w dwóch wariantach kolorystycznych: titanium i dark blue, zaś Watch Style w trzech: titanium, silver oraz rose gold.

Android Wear 2.0

Dzięki Android Wear 2.0 zegarki będą uruchamiały samodzielne aplikacje oraz obsługiwały wprowawdzanie tekstu za pomocą pisma odręczne lub klawiatury wspierającej gesty swipe. Obecny będzie też Asystent Google oraz tak zwane "komplikacje", czyli integracja tarcz z widżetami konkretnych aplikacji.

Android Wear 2.0 trafi też na starsze modele smartwatchy - dostępna jest już oficjalna lista urządzeń oczekujących na aktualizację.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu