Wearables

Przejęli Pebble, a teraz sami mają problemy. Fitbit planuje duże zwolnienia [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Przejęli Pebble, a teraz sami mają problemy. Fitbit planuje duże zwolnienia [prasówka]
0

Niezadowalające wyniki FitBita w trakcie okresu świątecznego sprawiły, że firma przymierza się do zwolnień. Jednocześnie mocno wpłynęło to na jej giełdową wycenę.

Fitbit będzie zwalniał

W wyniku restrukturyzacji pracę w FitBicie ma stracić 110 osób. To ok. 6 proc. całej kadry. Firma poniesie w związku z tym koszty w wysokości 4 mln dolarów. Jak podają jej przedstawiciele, zmiany się konieczne, aby zoptymalizować działanie firmy. Zmiany mogą wynikać z niezadowalających wyników firmy. W Q4 2016 FitBit sprzedał 6,5 mln urządzeń, co dało przychód na poziomie 572 - 580 mln dolarów. To o 150 mln dol. mniej niż przewidywano. Plany restrukturyzacji i wstępne wyniki mocno wpłynęły na wycenę producenta na giełdzie - początkowo jej akcje potaniały o 18 proc., a finalnie o 16 proc. W sumie w ciągu minionego roku wartość FitBita spadła o 63 proc.

Przypomnijmy, że FitBit pod koniec ubiegłego roku przejął Pebble, a konkretnie całą stojącą za nim technologię. Tym samym oznaczało to koniec działalności oraz produktów wykupionej firmy.

Apple wydaje WatchOS 3.2 beta

Deweloperzy otrzymali właśnie dostęp do watchOS 3.2 w wersji beta. Największą nowością tego wydania jest wprowadzenie trybu kinowego, który pozwala szybko dezaktywować wszystkie dźwięki oraz podświetlenie ekranu i zaraz zablokować samoczynne aktywowanie zegarka. W tym trybie użytkownicy dalej otrzymują powiadomienia, ale aby je odczytać i zobaczyć, muszą stuknąć w ekran lub wcisnąć koronkę na bocznej krawędzi urządzenia. Wydanie 3.2 wprowadza też SiriKit, który rozszerza możliwości asystentki głosowej na zegarku. System w stabilnej wersji ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Dropbox Paper opuszcza stadium bety

Po ponad roku testów beta Dropbox Paper jest gotowy do walki z Google Docs. To edytor tekstu pozbawiony rozpraszających dodatków, jak chociażby pasek narzędziowy. Naturalnie integruje się on z chmurą Dropboksa. Oprócz tego oferuje narzędzia ułatwiające zarządzanie projektami, a także planowanie np. spotkań, które potem można w szybki i prosty sposób synchronizować z kalendarzem Google. Usługa jest ciągle rozwijana. W najbliższym czasie ma zostać dodany dostęp do plików offline z poziomu aplikacji mobilnych na Androida i iOS. Jeżeli chcecie wypróbować Paper, znajdziecie go na stronie Dropboksa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu