Mobile

Tęsknisz za iPodem? To aplikacja dla Ciebie!

Kamil Świtalski
Tęsknisz za iPodem? To aplikacja dla Ciebie!
2

Tęsknicie za klasycznymi iPodami? To instalujcie Rewound i cieszcie się klasyczną nawigacją na waszych nowoczesnych smartfonach!

iPod to klasyka sama w sobie. Cała linia odtwarzaczy muzycznych od Apple po dziś dzień jest bliska mego serca — i można się spierać co do tego jak bardzo rewolucyjne bywają ich produkty, ale chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że iPody okazały się prawdziwą rewolucją w świecie nudnych MP3-playerów z niewielką pamięcią. Do tego dochodzi porządek w bibliotece (i dużo nieprzyjemnych słów skierowanych ku iTunes przez wszystkich użytkowników — szczególnie tych korzystających z Windowsa) no i innowacyjne sterowanie. Kółeczko okazało się strzałem w dziesiątkę, za którym wielu wciąż tęskni. Ale wiecie co? Cytując klasyka — jest na to apka!

Zobacz też: Moje ulubione urządzenie Apple powróci. Co oni kombinują?

Rewound: prosty odtwarzacz muzyczny, który zamieni twój smartfon w iPoda

Oczywiście Apple jak lew broni swoich pomysłów i własności intelektualnych, także opracowanie takiego odtwarzacza przez kogoś "z zewnątrz" nie jest takie proste. Rewound na pierwszy rzut oka jest po prostu... bardzo biednym odtwarzaczem muzycznym, z zestawem kilku komend, za pomocą których możemy nim sterować. Ale wystarczy tylko zajrzeć do sekcji ze skórkami i otwierają się przed nami zupełnie nowe możliwości. Zamiast jednak bawić się w tworzenie własnego sklepu ze skórkami, twórca aplikacji przekierowuje nas na Twittera lub platformę Weibo, gdzie czekają różne warianty kolorystyczne dla naszych udawanych iPodów. Zapisujemy je w bibliotece urządzenia, importujemy do aplikacji i... nagle niezbyt zachęcające przyciski znikają, a zamiast nich możemy kontrolować odtwarzacz za pomocą kółka, które rozkochało w sobie miliony użytkowników. Sam interfejs zaś wygląda jak ten z klasycznego odtwarzacza muzycznego Apple.

Zobacz też: Apple odświeża iPoda Touch. Nie wiem, czy czekaliśmy na takie „innowacje”

Wariantów kolorystycznych nie brakuje — i każdy ma szansę znaleźć tam coś dla siebie. Zarówno pod względem oprawy całości, jak i poszczególnych elementów interfejsu. Sterowanie działa... dokładnie tak samo jak na klasycznych iPodach — poza kółkiem do dyspozycji otrzymujemy jeszcze pięć wirtualnych przycisków. No i cóż mogę dodać — to naprawdę działa!

Na tę chwilę Rewound wspiera wyłącznie podstawową bibliotekę muzyczną iPhone'a oraz serwis Apple Music, ale już teraz jej autor pracuje nad umożliwieniem kontrolowania także Spotify. Zachęca nawet do zapisania się na listę mailingową, której subskrybenci od razu po dodaniu wsparcia otrzymają stosowną wiadomość. W gruncie rzeczy Rewound jest idealną w swojej prostocie aplikacją, która w wielu może obudzić nostalgię za kultowym produktem. Próżno tam szukać jakiś zaawansowanych funkcji związanych z dokładnym ustawianiem dźwięku, nie ma equalizerów ani innej magii.

Aplikacja Rewound - Music Player dostępna jest w App Store za darmo.

Zobacz też: A może kupię 18-letni produkt Apple wydając 20 tysięcy dolarów?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu