Mobile

Okęcie dorobiło się aplikacji, która odpowie na wasze pytania i nie pozwoli się zgubić

Kamil Świtalski
Okęcie dorobiło się aplikacji, która odpowie na wasze pytania i nie pozwoli się zgubić
0

Warszawskie Lotnisko doczekało się swojej dedykowanej aplikacji — a co w niej?

Aplikacje dla miłośników latania? No mam ich kilka w swoim smartfonie — ale to raczej pozycje "ogólne", nie skupiające się na żadnym konkretnym lotnisku. Nawet w przypadku linii lotniczych instaluję je wyłącznie z konieczności (np. by wygenerować kartę pokładową, którą dodaję do Walleta i... żegnam się z programem). Ale skoro moje ulubione lotnisko, warszawskie Okęcie, zaserwowało aplikację dla podróżujących — nie mogłem przejść obok niej obojętnie. To port który znam najlepiej, ale myślę że nie jestem w tym wyjątkiem. Przy jego rozmiarach wystarczy raptem kilka podróży by orientować się, co, gdzie i jak. Trudno się na nim zgubić — i choć jego kompaktowe rozmiary przy obecnej siatce połączeń (i chęci dalszego rozwoju) stają się problematyczne, to po latach doczekało się ono dedykowanej mu aplikacji: Lotnisko Chopina Warszawa.

Lotnisko Chopina Warszawa — Okęcie przygotowało aplikację dla pasażerów portu lotniczego

Im dłużej przeklikiwałem się przez aplikację, tym bardziej byłem rozdarty. Z jednej strony — jestem przekonany że wszyscy którzy nie znają chociażby gastronomicznej czy zakupowej odsłony lotniska z przyjemnością zapoznają się z tym, co mogą tam znaleźć. Wszystkie te miejsca są tam wylistowane, nie zabrakło też danych kontaktowych, ulokowania ich na dokładnej mapie terminalu oraz godzin otwarcia. To jednak rzeczy głównie dla tych, którzy zaglądają tam okazyjnie. Ale nawet jeżeli latacie regularnie i korzystacie z oferty poczekalni (czy, jak wolicie, lounge'y / saloników) — istnieje spora szansa, że nie znacie ich dokładnych godzin otwarcia. Kiedyś niemile rozczarowałem się późnym otwarciem Mazurka, który przyjmuje gości ponad godzinę później niż jego brat po stronie Schengen — Polonez, stąd myślę, ze szybki podgląd godzin otwarcia rozmaitych punktów usług to rzecz, z której mają szansę skorzystać wszyscy.

Podobnie zresztą sprawa ma się z sekcją Loty, gdzie czekają na nas godziny przylotów i odlotów wraz z numerem bramki i miejsca check-inu, gdzie można zrzucić bagaż. Na plus — opcja ich wygodnej obserwacji, a także prowadzenia wbudowaną nawigacja wprost do bramki dla tych, którzy czują się zagubieni. Jeżeli ktoś nie ma elektronicznej wersji boarding passa, to aplikacja pozwoli zeskanować kartę i mieć ją pod ręką w aplikacji.

Poza tym aplikacja jest także zbiorem najświeższych informacji dotyczących lotniska, a także należącego do niego parkingu. Znajdziemy tam dokładne mapy czy odnośniki do formularzy pozwalających zarezerwować miejsce dla naszego auta.

Sam program nie straszy wyglądem, ale... biorąc pod uwagę najpiękniejsze aplikacje dostępne na rynku — daleko im do nich. Że już o niedoróbkach w postaci szczegółów takich jak "spłaszczone" ikonki nawet nie wspomnę (testowane na iPhone X). Mimo wszystko jestem przekonany, że ta napakowana informacjami na temat lotniska, wyposażona w szczegółową mapę, aplikacja okaże się dla wielu przydatną. A kto wie, może nawet niezbędną — by ukoić trochę niespokojnych nerwów przed podróżą, wszystko zaplanować, obejrzeć i przemyśleć wcześniej.

Aplikacja Lotnisko Chopina Warszawa dostępna jest w App Store oraz na platformie Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu