Windows

Rewelacyjny Simplenote teraz dostępny na Windows i Linuksa

Tomasz Popielarczyk
Rewelacyjny Simplenote teraz dostępny na Windows i Linuksa
Reklama

Simplenote, jedno z najciekawszych narzędzi do notowania i pisania dłuższych tekstów "bez rozpraszania" jest teraz dostępne na desktopach. Jak sprawdza się aplikacja na Windows i Linuksa?

Simplenote, jak sugeruje nazwa, to aplikacja stawiająca na prostotę. Nie znajdziemy tutaj zbędnych wodotrysków i dodatków, które by nas odciągały od podstawowego przeznaczenia programu. W 2013 roku program przejął Auttomatic - firma, która odpowiada za platformę Wordpress.com. Od tamtego czasu sporo się zmieniło. Teraz Simplenote wchodzi na desktopy w formie aplikacji.

Reklama


Program został udostępniony na Windowsa i Linuksa (wersja na OS X działała już od jakiegoś czasu). Za jego pomocą możemy dodawać notatki, a także przeglądać dotychczas stworzone. Program sprawnie synchronizuje się z innymi platformami, a także posiada specjalny suwak, za pomocą którego możemy śledzić historię zmian w danej notatce. Wszystko to dopełnia system tagów, dzięki któremu szybko odnajdziemy się w nawet bardzo rozbudowanej bazie treści. A to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

Największą zaletą desktopowej aplikacji Simplenote jest możliwość płynnej współpracy z innymi użytkownikami. Działa to na podobnej zasadzie jak Google Docs czy Office Online, gdzie kilka osób może wspólnie pracować nad jednym dokumentem. A to nie koniec, bo Simplenote pozwala też udostępniać notatki z własnym adresem URL.


Sam edytor wspiera składnię Markdown, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby formatować przygotowywane przez nas treści. To ważne, bo dzięki temu w prosty sposób stworzymy listy wypunktowane, numerowane, pogrubienia, podkreślenia i wiele, wiele innych.

Programem "bawię się" od kilku godzin. Nie jestem fanem Evernote'a, a z OneNote'a zrezygnowałem po kilku tygodniach względnie trudnych relacji. Lubię rozwiązania proste, a jednocześnie zależy mi na synchronizacji z wieloma urządzeniami. Z tego powodu postawiłem na Google Keep, który do moich codziennych zastosowań jest jak najbardziej wystarczający. Na pewno dla Simplenote'a nie zrezygnuję z dotychczasowego rozwiązania, ale mogę go z czystym sumieniem polecić.

Simplenote dla Windows i Linuksa można pobrać z oficjalnej strony www projektu. Warto dodać, że program został (pierwszy raz w historii Simplenote) udostępniony na zasadach otwartych, jako open source. Jego kod można podejrzeć w serwisie Github. Tam też wszyscy chętni mogą wspierać rozwój aplikacji i pomagać w implementowaniu nowych funkcji.

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama