Gry

Wielka szkoda, Red Dead Redemption 2 pojawi się dopiero w przyszłym roku

Paweł Winiarski
Wielka szkoda, Red Dead Redemption 2 pojawi się dopiero w przyszłym roku
4

Rockstar ogłosił, że Red Dead Redemption 2 nie pojawi się w jesienią tego roku. W nowy western zagramy niestety dopiero wiosną 2018 roku.

Jesienią ubiegłego roku, trochę niespodziewanie, Rockstar zapowiedział Red Dead Redemption 2. Najpierw obrazkami, po których ujawnieniu spekulowano nad nazwą kolejnej odsłony westernowej serii, później wątpliwości zostały rozwiane. Firma poszła po najmniejszej linii oporu i nazwała grę Red Dead Redemption 2. Zwiastun natomiast pozamiatał.

I zapowiedział, że zagramy jesienią 2017 roku. Nie ukrywam, że załatwiłem już sobie wstępnie urlop, produkcje Rockstara wciągają mnie bowiem jak bagno. Miałem tak z każdym GTA, doskonale pamiętam premierę pierwszego RDR i problemy z jego kupieniem na X360. Spodziewaliście się poślizgu? Mieliście rację, zagramy dopiero w przyszłym roku, najprawdopodobniej wiosną, w kwietniu.

Czyżby Red Dead Redemption 2 przestraszyło się Destiny 2?

Takie żarty można już przeczytać w sieci. Rockstar tłumaczy, że RDR 2 to pierwsza produkcja tworzona od zera na konsole obecnej generacji i firma potrzebuje dodatkowego czasu by dostarczyć graczom jak najlepsze doświadczenie. Trochę tego nie kupuję, obecne konsole to PC-ty w mniejszych skrzynkach. Skoro firma wypuściła GTA V na PC, powinna być w stanie ogarnąć obecne sprzęty, w końcu wypuściło na nie "ulepszoną" wersję GTA V. No chyba, że Rocstar czeka na Scorpio i to jest główny powód przesunięcia daty premiery. Albo od początku było wiadomo, że jesień 2017 jest nierealna, ale jakieś sprytne głowy PR-u postanowiły tak to wszystko rozegrać.

Tak czy inaczej szkoda, bo choć gra została zapowiedziana póki co tylko na konsole (pierwsze RDR nigdy nie dotarło na PC), to ciężko będzie czekać jeszcze rok do premiery.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

rockstar