Akcesoria PC

Pierwsze prawdziwie ekologiczne akcesoria Razer: mysz Basilisk V3 i DeathAdder Essential

Kamil Świtalski
Pierwsze prawdziwie ekologiczne akcesoria Razer: mysz Basilisk V3 i DeathAdder Essential
0

Razer pokazuje że swoje zobowiązania względem środowiska traktuje niezwykle poważnie. Firma przedstawia pierwsze akcesoria w swoim portfolio z certyfikatem ECOLOGO.

Firmy technologiczne coraz częściej projektując swoje urządzenia zwracają uwagę nie tylko na ich możliwości, ale także aspekty ekologiczne. Świadomość konsumentów wzrasta - a ich dbanie o środowisko nie kończy się wyłącznie na czytaniu etykiet produktów spożywczych czy upewnianiu się że odzież którą wybierają powstała w etycznych warunkach. Także w świecie elektroniki dzieje się w temacie coraz więcej. Widzieliśmy już laptopy które mają obudowy z recyklingu, jesteśmy świadkami walki o prawo do naprawy (które, swoją drogą, zaczyna nabierać kształtu), a teraz pojawiają się także pierwsze myszki gamingowe od Razera z certyfikatem UL ECOLOGO. To kolejny krok współpracy obu firm po tym, jak w ubiegłym roku Razer podczas swojego wydarzenia podjął współpracę by promować Deklarację Środowiskową Produktu Typu III. Planował wtedy zmiany zarówno w swoich szeregach, jak i zachęcał innych producentów do podjęcia stosownych działań.

Razer Basilisk V3 i DeathAdder Essential - pierwsze gamingowe myszy przyjazne dla środowiska

Jak już wspomniałem - technologiczni giganci coraz więcej uwagi przykładają do tego, aby ich urządzenia były przyjazne środowisku i sprawdzały się w akcji, stojąc na najwyższym poziomie. Nowe produkty Razer zostały poddane testowi UL2710. Przeszły go pomyślnie, dzięki czemu udało im się uzyskać certyfikat ECOLOGO. To pierwszy z kroków które zdecydowała się podjąć firma w planie rozpisanym na najbliższą dekadę — zaangażowania w tworzenie ekologicznych produktów i bardziej zrównoważonego rozwoju.

Urządzenia te są w pełni zgodne z unijnymi przepisami regulującymi kwestie związane z zastosowaniem substancji chemicznych. Te nie działają ani adrażniąco, ani uczulająco dla użytkowników, a ponadto sprawdzone zostały także kwestie związane z naprawą i wymianą sprzętu firmy. Zarówno montaż jak i demontaż są na tyle proste w kwestiach napraw i późniejszej utylizacji, że otrzymały zielone światło. Podobnie zresztą jak kwestia użytych opakowań, wykonanych bez użycia metali ciężkich ani chloru, za to wyróżniających się ekologicznym nadrukiem w pełni zdatnym do recyklingu. Ostatnim krokiem był audyt linii produkcyjnych firmy. Tamtejsze zakłady również prowadzone są w sposób zrównoważony, zgodnie z wymaganiami normy ISO 14001. To również jeden z wymogów, który pozwolił pierwszym produktom firmy zdobyć odpowiednie oznaczenie.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska można świętować na wiele sposobów. My uznaliśmy, że ten wyjątkowy dzień obejdziemy w ten sposób, że podzielimy się z naszą społecznością wyjątkowo dobrą nowiną, a mianowicie taką, że myszy, które stają się ich orężem w wirtualnej rozgrywce, są także skuteczną bronią w walce o lepsze środowisko naturalne” - mówi Kenneth Ng, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju w firmie Razer

Czym jest ECOLOGO?

Dzięki certyfikacji ECOLOGO®, firmy takie jak Razer mogą wykazać swoje zaangażowanie w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i czystszego środowiska poprzez współpracę z wiarygodną, niezależną instytucją, która prowadzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych i znaczących programów oznakowania ekologicznego na świecie. Oznakowania ekologiczne, takie jak certyfikat ECOLOGO®, certyfikat UL GREENGUARD, deklaracje środowiskowe produktów (Environmental Product Declaration), czy świadectwa ECV (Environmental Claim Validation) mogą pomóc klientom podejmować świadome decyzje zakupowe i wybierać produkty o konkretnych cechach, mające konkretny wpływ – a raczej w zamyśle jego brak – na nasze środowisko. - powiedział Doug Lockard, wiceprezes i dyrektor generalny ds. produktów detalicznych i konsumenckich w laboratorium UL

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu