YouTube

Ranking światowych youtuberów - kto jest najchętniej oglądany?

Paweł Winiarski
Ranking światowych youtuberów - kto jest najchętniej oglądany?
14

Subskrypcje na największych kanałach YouTube idą w miliony. Kim są i co nagrywają najwięksi youtuberzy na świecie? Oto nasz ranking youtuberów. Kto jest najchętniej oglądany przez internautów?

Ułożenie rankingu najpopularniejszych polskich youtuberów nie było trudne. W pierwszej dziesiątce kanałów z największą liczbą subskrypcji znalazła się tylko jedna hiphopowa wytwórnia płytowa, pozostałe miejsca od lat okupują “zwykli” twórcy. W komentarzach podnosiliście, że wybrałem dla Was nieciekawe kanały, pojawiały się też pytania “a gdzie ktoś tam?”. Ranking nie był układany przeze mnie, to po prostu zestawienie kanałów z największą liczbą subów, a co za tym idzie ranking najpopularniejszych, a nie najlepszych moim zdaniem twórców. O ich popularności decyduję nie ja, ale ogół widzów YouTube.

W przypadku zagranicznego zestawienia nie było to wcale takie łatwe. Mamy tu bowiem takie kanały jak oficjalny YT Justina Biegera, kanał federacji wrestlingowej WWE, youtTube Eda Sheerana czy Eminem Music. Te kanały w zestawieniu pominę, nijak bowiem nie wpisują się w ranking najpopularniejszych światowych youtuberów. Zapytacie czy podobają mi się treści twórców z tej “topki” - nie, nie śledzę ich i raczej w przeciągu najbliższych miesięcy się to nie zmieni. Podobnie jednak jak w przypadku polskiego YouTube, popularność poszczególnych kanałów doskonale odzwierciedla to, czego ludzie szukają na serwisie. A Wy sami doskonale wiecie czy są to treści dla Was.

PewDiePie

Okupuje pierwsze miejsce rankingu od lat i raczej nie zanosi się na to by jakikolwiek inny youtuber zabrał mu koronę (choć w przypadku najpopularniejszego kanału jako takiego nie jest to już takie oczywiste - od jakiegoś czasu po piętach depcze mu hinduska wytwórnia muzyczna T-Series - różnica w subach to w tej chwili około miliona). PewDiePie cały czas jest wierny dawno obranemu kierunkowi, jakim są gry, jednak na jego kanale znajdziecie dziś prawie wszystko. Szalony i nieobliczalny Szwed potrafił swoją charyzmą i niepoważnym zachowaniem przyciągnąć do ekranów dziesiątki milionów subskrybentów - jego kanał ma w tej chwili ponad 78 milionów subów.

Dude Perfect

Kanał Dude Perfect może pochwalić się “jedynie” 37 milionami subów, jeśli miałbym jednak wybierać co wolę oglądać, zdecydowanie wygrywa w moim prywatnym rankingu z PewDiePie. Grupka znajomych nagrywa tam przede wszystkim tak zwane trick-shoty, czyli niesamowite sztuczki na przykład z wykorzystaniem piłeczek do tenisa stołowego. Słowo
"perfekcja" pasuje tu wręcz idealnie i nie sposób nie docenić kunsztu przygotowania oraz wykonania poszczególnych materiałów. Nie wiem ile robią prób by nagrać jeden film, ale w finalnym materiale wygląda to tak jakby kosmicznie trudna sztuczka przychodziła im naturalnie.

Zobacz nasz ranking najpopularniejszych polskich youtuberów!

HolaSoyGerman.

Kanał bez jednego konkretnego tematu, za to z jednym konkretnym twórcą, który najwyraźniej ma taką charyzmę i silną osobowość, że potrafił zainteresować swoimi materiałami dziesiątki milionów widzów. Co ciekawe, na jego kanale od dwóch lat nie pojawiły się żadne nowe materiały, a mimo tego wciąż ma ponad 35 milionów subskrypcji.

whinderssonnunes

Brazylijczyk, który prawie każdy swój materiał nagrywa we własnym pokoju, a przed kamerą siedzi bez koszulki. Wśród jego najpopularniejszych materiałów znajdziecie jednak również parodie znanych popowych teledysków. Próbowałem przetrawić choć kilka filmów whinderssonnunes i wybaczcie, ale kompletnie nie wiem skąd wzięła się ogromna popularność tego twórcy. Na chwilę obecną ma 33 miliony subskrypcji.

elrubiusOMG

Hiszpan, który cały czas trzyma się tematu gamingu, stanowiącego podstawę jego kanału. Podobnych kanałów jest cała masa, jednak to właśnie jemu udało się zebrać 32 miliony subskrybentów i nic nie wskazuje na to, by cokolwiek miało zatrzymać wzrosty.

Fernanflo

Kolejny gracz - tym razem taki, który nie boi się robić materiałów o niszowych grach indie. Choć przeglądając jego kanał widzę tam poplątanie z pomieszaniem i łapanie wszelkiej maści mniej lub bardziej popularnych tematów. Czyli co? Znów charyzma prowadzącego zdecydowała o tym, że jego kanał subskrybują miliony? W tym wypadku aż 31 milionów.

Jak sami widzicie nie zawsze publikowanie w języku angielskim jest wyznacznikiem popularności na YouTube, czego doskonałym przykładem są niektóre z największych kanałów - choć tu też trzeba pamiętać, że nie mamy styczności z tak “niszowymi” językami jak polski. To też doskonały dowód na to, że światowy YouTube gamingiem stoi, jednocześnie twórcy najpopularniejszych kanałów nie siedzą beztrosko w jednej tematyce i starają się łapać kilka srok za ogon chwytając takie tematy, które zaskoczą w serwisie, ale jednocześnie zainteresują grupę fanów. Z drugiej strony przy kilkudziesięciu milionach subskrypcji może sam temat nie jest wcale tak istotny i wystarczy sama popularność twórcy?

Znajdziecie wśród najpopularniejszych kanałów coś dla siebie? Przygotowując ten ranking sam byłem zaskoczony jacy twórcy się tam znaleźli - o części z nich nie miałem zielonego pojęcia i nie spodziewałem się aż tylu milionów subskrypcji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu