YouTube

Oto ranking najlepszych polskich youtuberów

Paweł Winiarski
Oto ranking najlepszych polskich youtuberów
127

Nastały takie czasy, że wiele osób mając do wyboru telewizję lub YouTube, wybiera drugą opcję. Dotyczy to przede wszystkim młodszych odbiorców, którzy znaleźli w serwisie Google dokładnie to, czego nie ma w klasycznej telewizji oglądanej przez ich rodziców. Oto najpopularniejsi polscy YouTuberzy.

Choć pewnie słyszeliście to już setki razy i uważacie za popularny trend - nie oglądam telewizji. Choć powinienem napisać “już nie oglądam telewizji”, a to odchodzenie od popularnego sposobu spędzania czasu następowało stopniowo. Ostatecznie praktycznie nikt w moim domu nie korzysta już z kablówki, dlatego będę się jej pozbywał przy kolejnym przedłużeniu umowy od dostawcy mediów. Dlaczego? Z dwóch powodów - nigdy nie lubiłem gdy ktoś wybiera za mnie co aktualnie leci (dlatego też nie słucham radia), interesujących mnie treści praktycznie nie ma w klasycznej telewizji. Mam swoich ulubionych twórców, którzy może nie pokrywają się z rankingiem polskich youtuberów, ale regularnie dostarczają mi treści, których szukam. Niech za przykład posłuży gitarzysta szwedzkiego zespołu The Haunted - Ola Englund. Tworzy swoje materiały dla wąskiej grupy odbiorców, ale robi je tak, że nie znalazłyby miejsca w żadnej telewizji. Do tego podoba mi się kontakt z widzami i swoisty luz, czyli coś, co nawet jeśli w TV się pojawia, jest sztuczne i nieszczere. Dlatego też doskonale rozumiem, że masa osób spędza czas przez materiałami z YouTube. Jesteście ciekawi, którzy YouTuberzy są najpopularniejsi w Polsce i co tworzą? No i może lista najpopularniejszych polskich youtuberów pomoże Wam zdecydować kogo oglądać.

Ranking polskich youtuberów. Których oglądamy najchętniej?

Najpopularniejsi polscy youtuberzy: Blowek

Lider rankingu najpopularniejszych youtuberów - Blowek posiada ponad 3 900 000 subskrypcji. Ciężko jednoznacznie określić profil tego kanału i w zasadzie jego jedynym stałym punktem jest prowadzący. Blowek zaczynał od gier, a skończył na...wszystkim. Na jego kanale znajdziecie popularne w sieci challenge, vlogi, materiały okolicznościowe. Skąd taka popularność? Można to podsumować jednym słowem - charyzma. Patrząc zarówno na całokształt, jak i zaangażowanie w prowadzenie kanału to na pewno jeden z najlepszych polskich youtuberów.

Najpopularniejsi polscy youtuberzy: Stuu

7 lat temu zaczynał od materiałów z Minecrafta, dziś - podobnie jak u Blowka - znajdziecie na jego kanale wszystko, łącznie z challengami. Sympatyczny chłopak z Wielkiej Brytanii zaskarbił sobie serca widzów swoją osobą, regularnością materiałów i pasją wkładaną w produkcje. To jeden z liderów subskrypcji - kanał Stuu ma obecnie ponad 3 600 000 subów.

Zgadniecie ile średnio zarabia polski youtuber?

Najpopularniejsi polscy youtuberzy: SA Wardęga

Przez długi czas najpopularniejszy polski youtuber, o którym było głośno nawet w klasycznej telewizji. A to za sprawą jego niezwykle popularnych pranków, czyli żartów wykonywanych na ulicach miasta. Pewnie kojarzycie jak przebierał się za Spider-Mana lub Supermana, a jeśli nie - na pewno widzieliście jego najpopularniejsze wideo, które obiegło cały świat. Mowa oczywiście o Psie-Pająku. Dziś kanał nie ma już takich przyrostów, a jego twórca skupia się przede wszystkim na pobocznym kanale, na którym umieszcza materiały o różnorakiej tematyce. SA Wardęga może się pochwalić ponad 3 600 000 subskrypcji. Swego czasu był to największy youtuber w Polsce.

Najpopularniejsi polscy youtuberzy: reZigiusz

Popularny reZi zaczynał od...uwaga, zaskoczenie - Minecrafta. Dziś, podobnie jak Blowej i Stuu, tworzy kanał kręcący się wokół swojej osoby i swoich zainteresowań. Sympatyczny, zabawny, energiczny - dodatkowo może się pochwalić materiałami naprawdę dobrej jakości. Kanał reZigiusz ma obecnie ponad 3 500 000 subskrypcji. Kiedy więc myśli się - top polscy youtuberzy - do głowy przychodzi reZi.

Najpopularniejsi polscy youtuberzy: AbstrachujeTV

Żartownisie z AbstrachujeTV bardzo długo byli uważani za najlepszych polskich youtuberów. Posiadające w tej chwili ponad 3 200 000 subskrypcji AbstrachujeTV to najpopularniejszy kanał komediowy w Polsce i jeden z protoplastów tego typu materiałów w naszym kraju. Zaczynali jako trzyosobowa ekipa dobrych kumpli, skończyli na prężnie działającej firmie (Grupa Abstra), która zrzesza inne popularne kanały o różnej tematyce. U siebie umieszczają jednak regularnie to, co robili lata temu - mniej lub bardziej zabawne filmy o charakterze komediowym.

5 najlepszych kanałów o grach na polskim YouTube.

Najpopularniejsi polscy youtuberzy: Naruciak

Sympatyczny kanał z materiałami przeróżnej treści - choć ostatnio największą popularnością cieszy się seria, w której Naruciak komentuje popularne telewizyjne seriale typu “Dlaczego ja”. Podobnie jak koledzy z wyższych miejsc w rankingu, zaczynał od gier, choć całkowicie się na nich nie skupiał i dość wcześnie zaczął vlogować. Naruciak może się w tej chwili pochwalić ponad 2 300 000 subskrypcji.

Najpopularniejsi polscy youtuberzy: Lord Kruszwil

Rekordzista Polski jeśli chodzi o szybkość przyrostu subskrypcji. Niestety nie idzie za tym wartość materiałów, o czym już wspominałem pisząc o kanale Lord Kruszwil. Trudno jednak odmówić pomysłodawcy wyczucia YouTube’a i wpasowania się w oczekiwania widzów. To, co na początku wydawało się jedynie słabym żartem, zaskoczyło na tyle mocno, że kanał szybko stał się jednym z najpopularniejszych w polskiej sieci. Na chwilę obecną ma już ponad 2 300 000 subskrypcji.

Zobaczcie nasz ranking youtuberów na świecie!

Najpopularniejsi polscy youtuberzy: Planeta Faktów

Kanał z ponad 2 200 000 subskrypcji, na którym znajdziecie zestawiania top 10. Jakie? Przeróżne, również te, o których byście nawet nie pomyśleli - nie jestem do końca przekonany, czy to wiedza, która jest Wam potrzebna, jednak zestawienia ogląda się bardzo przyjemnie i pewnie pośród materiałów znajdziecie też coś dla siebie.

No i już wiecie kto jest najpopularniejszy na polskim YouTube. Jeśli obejrzycie choć po jednym materiale z każdego wymienionego tu kanału - zrozumiecie dlaczego młodzi ludzie traktują serwis jako odskocznię od klasycznej telewizji. Jednocześnie wiele osób twierdzi, że to bezsensowna papka, materiały które nie przekazują żadnej wiedzy i ich oglądanie to nic innego jak strata czasu. A co Wy sądzicie? YouTube zastępuje Wam telewizję? No i czy jesteście zaskoczeni tym, jakie kanały są w naszym kraju najpopularniejsze?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot