YouTube

Po raz pierwszy animacja Pixara do obejrzenia za darmo na YouTube

Konrad Kozłowski
Po raz pierwszy animacja Pixara do obejrzenia za darmo na YouTube
6

Nie przywykliśmy raczej do takich dobroci, ale z okazji nominacji do Oscara, animacja Pixara trafiła na YouTube, gdzie możemy ją wszyscy obejrzeć za darmo.

Pixar to marka, którą z całą pewnością kojarzycie. Krótkie wideo poprzedzające seans filmów powstałych w tym studio - skacząca lampka - kojarzy każdy widz, podobnie jak tytuły, które tam powstały: Toy Story, Auta, Iniemamocni, Ratatuj, Gdzie jest nemo, Coco czy WALL-E. Tym razem Pixar walczy o Oscara w kategorii krótkometrażowych filmów animowanych. Ich kandydatem jest Bao - opowieść o Chince mieszkającej w jednym z miast Kanady, która odkrywa, że jeden z pierożków... ożywa. Postanawia go wychować, a że całość pozbawiona jest dialogów, my śledzimy tę historię polegając tylko na emocjach wyrażanych za pomocą gestów i mimiki, a także muzyce.

Jak zawsze, film Pixara prezentuje się świetnie pod względem wizualnym i - jak zawsze - mamy do czynienia z charakterystycznym dla produkcji stylem, który ma cechy wspólne z realnym światem, ale wyolbrzymia lub ukrywa niektóre elementy. W efekcie wszystko prezentuje się znakomicie, a te zaledwie 8 minut mija niesamowicie szybko.

Pixar należy teraz do Disney'a, w którego rękach znalazły się też marki Star Wars czy Marvel. To imperium wydaje się nie mieć konkurenta, ale rywalizacja w konkursie Oscarowym będzie na pewno zacięta. Poza Bao, nominację uzyskały takie filmy jak: Age of Sail, Animal Behaviour, Bilby, Bird Karma, Late Afternoon, Lost & Found, One Small Step, Pépé le Morse i Weekends.

Jak wspomniałem we wstępie, Bao znalazł się na YouTube i możecie obejrzeć go za darmo - nie zajmie to za dużo z waszego czasu, a zdecydowanie warto. Kto wie, może właśnie macie szansę zapoznać się z produkcją docenią przez jedną z najbardziej prestiżowych filmowych nagród.

Film Pixara Bao do obejrzenia za darmo na YouTube

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu