137

Oto ranking najlepszych polskich youtuberów

Nastały takie czasy, że wiele osób mając do wyboru telewizję lub YouTube, wybiera drugą opcję. Dotyczy to przede wszystkim młodszych odbiorców, którzy znaleźli w serwisie Google dokładnie to, czego nie ma w klasycznej telewizji oglądanej przez ich rodziców. Oto najpopularniejsi polscy YouTuberzy.

Choć pewnie słyszeliście to już setki razy i uważacie za popularny trend – nie oglądam telewizji. Choć powinienem napisać “już nie oglądam telewizji”, a to odchodzenie od popularnego sposobu spędzania czasu następowało stopniowo. Ostatecznie praktycznie nikt w moim domu nie korzysta już z kablówki, dlatego będę się jej pozbywał przy kolejnym przedłużeniu umowy od dostawcy mediów. Dlaczego? Z dwóch powodów – nigdy nie lubiłem gdy ktoś wybiera za mnie co aktualnie leci (dlatego też nie słucham radia), interesujących mnie treści praktycznie nie ma w klasycznej telewizji. Mam swoich ulubionych twórców, którzy może nie pokrywają się z rankingiem polskich youtuberów, ale regularnie dostarczają mi treści, których szukam. Niech za przykład posłuży gitarzysta szwedzkiego zespołu The Haunted – Ola Englund. Tworzy swoje materiały dla wąskiej grupy odbiorców, ale robi je tak, że nie znalazłyby miejsca w żadnej telewizji. Do tego podoba mi się kontakt z widzami i swoisty luz, czyli coś, co nawet jeśli w TV się pojawia, jest sztuczne i nieszczere. Dlatego też doskonale rozumiem, że masa osób spędza czas przez materiałami z YouTube. Jesteście ciekawi, którzy YouTuberzy są najpopularniejsi w Polsce i co tworzą? No i może lista najpopularniejszych polskich youtuberów pomoże Wam zdecydować kogo oglądać.

Ranking polskich youtuberów. Których oglądamy najchętniej?

Najpopularniejsi polscy youtuberzy: Blowek

Lider rankingu najpopularniejszych youtuberów – Blowek posiada ponad 3 900 000 subskrypcji. Ciężko jednoznacznie określić profil tego kanału i w zasadzie jego jedynym stałym punktem jest prowadzący. Blowek zaczynał od gier, a skończył na…wszystkim. Na jego kanale znajdziecie popularne w sieci challenge, vlogi, materiały okolicznościowe. Skąd taka popularność? Można to podsumować jednym słowem – charyzma. Patrząc zarówno na całokształt, jak i zaangażowanie w prowadzenie kanału to na pewno jeden z najlepszych polskich youtuberów.

Najpopularniejsi polscy youtuberzy: Stuu

7 lat temu zaczynał od materiałów z Minecrafta, dziś – podobnie jak u Blowka – znajdziecie na jego kanale wszystko, łącznie z challengami. Sympatyczny chłopak z Wielkiej Brytanii zaskarbił sobie serca widzów swoją osobą, regularnością materiałów i pasją wkładaną w produkcje. To jeden z liderów subskrypcji – kanał Stuu ma obecnie ponad 3 600 000 subów.

Zgadniecie ile średnio zarabia polski youtuber?

Najpopularniejsi polscy youtuberzy: SA Wardęga

Przez długi czas najpopularniejszy polski youtuber, o którym było głośno nawet w klasycznej telewizji. A to za sprawą jego niezwykle popularnych pranków, czyli żartów wykonywanych na ulicach miasta. Pewnie kojarzycie jak przebierał się za Spider-Mana lub Supermana, a jeśli nie – na pewno widzieliście jego najpopularniejsze wideo, które obiegło cały świat. Mowa oczywiście o Psie-Pająku. Dziś kanał nie ma już takich przyrostów, a jego twórca skupia się przede wszystkim na pobocznym kanale, na którym umieszcza materiały o różnorakiej tematyce. SA Wardęga może się pochwalić ponad 3 600 000 subskrypcji. Swego czasu był to największy youtuber w Polsce.

Najpopularniejsi polscy youtuberzy: reZigiusz

Popularny reZi zaczynał od…uwaga, zaskoczenie – Minecrafta. Dziś, podobnie jak Blowej i Stuu, tworzy kanał kręcący się wokół swojej osoby i swoich zainteresowań. Sympatyczny, zabawny, energiczny – dodatkowo może się pochwalić materiałami naprawdę dobrej jakości. Kanał reZigiusz ma obecnie ponad 3 500 000 subskrypcji. Kiedy więc myśli się – top polscy youtuberzy – do głowy przychodzi reZi.

Najpopularniejsi polscy youtuberzy: AbstrachujeTV

Żartownisie z AbstrachujeTV bardzo długo byli uważani za najlepszych polskich youtuberów. Posiadające w tej chwili ponad 3 200 000 subskrypcji AbstrachujeTV to najpopularniejszy kanał komediowy w Polsce i jeden z protoplastów tego typu materiałów w naszym kraju. Zaczynali jako trzyosobowa ekipa dobrych kumpli, skończyli na prężnie działającej firmie (Grupa Abstra), która zrzesza inne popularne kanały o różnej tematyce. U siebie umieszczają jednak regularnie to, co robili lata temu – mniej lub bardziej zabawne filmy o charakterze komediowym.

5 najlepszych kanałów o grach na polskim YouTube.

Najpopularniejsi polscy youtuberzy: Naruciak

Sympatyczny kanał z materiałami przeróżnej treści – choć ostatnio największą popularnością cieszy się seria, w której Naruciak komentuje popularne telewizyjne seriale typu “Dlaczego ja”. Podobnie jak koledzy z wyższych miejsc w rankingu, zaczynał od gier, choć całkowicie się na nich nie skupiał i dość wcześnie zaczął vlogować. Naruciak może się w tej chwili pochwalić ponad 2 300 000 subskrypcji.

Najpopularniejsi polscy youtuberzy: Lord Kruszwil

Rekordzista Polski jeśli chodzi o szybkość przyrostu subskrypcji. Niestety nie idzie za tym wartość materiałów, o czym już wspominałem pisząc o kanale Lord Kruszwil. Trudno jednak odmówić pomysłodawcy wyczucia YouTube’a i wpasowania się w oczekiwania widzów. To, co na początku wydawało się jedynie słabym żartem, zaskoczyło na tyle mocno, że kanał szybko stał się jednym z najpopularniejszych w polskiej sieci. Na chwilę obecną ma już ponad 2 300 000 subskrypcji.

Zobaczcie nasz ranking youtuberów na świecie!

Najpopularniejsi polscy youtuberzy: Planeta Faktów

Kanał z ponad 2 200 000 subskrypcji, na którym znajdziecie zestawiania top 10. Jakie? Przeróżne, również te, o których byście nawet nie pomyśleli – nie jestem do końca przekonany, czy to wiedza, która jest Wam potrzebna, jednak zestawienia ogląda się bardzo przyjemnie i pewnie pośród materiałów znajdziecie też coś dla siebie.

No i już wiecie kto jest najpopularniejszy na polskim YouTube. Jeśli obejrzycie choć po jednym materiale z każdego wymienionego tu kanału – zrozumiecie dlaczego młodzi ludzie traktują serwis jako odskocznię od klasycznej telewizji. Jednocześnie wiele osób twierdzi, że to bezsensowna papka, materiały które nie przekazują żadnej wiedzy i ich oglądanie to nic innego jak strata czasu. A co Wy sądzicie? YouTube zastępuje Wam telewizję? No i czy jesteście zaskoczeni tym, jakie kanały są w naszym kraju najpopularniejsze?