Polska

KRRiT przedłużyła koncesję dla TVN24

Kamil Świtalski
KRRiT przedłużyła koncesję dla TVN24
47

Stało się. Po kilkunastu miesiącach czekania, TVN24 doczekał się przedłużenia koncesji.

Półtora roku - tyle TVN starał się o przedłużenie koncesji nadawania dla ich programu informacyjnego TVN24. Stacja złożyła wniosek o jej przedłużenie w lutym 2020 roku — i choć sytuacja robiła się nieciekawa, a przez chwilę wydawało się że jedynym rozwiązaniem będzie holenderska koncesja stwarzająca szereg dodatkowych zawiłości (o czym więcej przeczytacie w tekście Konrada: Holenderska koncesja nie rozwiązuje problemu TVN-u), okazuje się, nie będzie to potrzebne. Rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Teresa Brykczyńska, dzisiaj po godzinie 19 poinformowała, że KRRiT zakończyła postępowanie w sprawie rekoncesji dla TVN24. Udało się podjąć decyzję bezwzględną większością głosów.

Cztery głosy były za przyznaniem koncesji, jeden głos przeciwko.

Wcześniej mówiła, że przed głosowaniem "Krajowa Rada wypracowała projekt uchwały, która została jednogłośnie przyjęta. Ta uchwała jest efektem wielomiesięcznym analiz przeprowadzonych w ramach postępowania koncesyjnego dla programu informacyjnego TVN24. Uchwała o numerze 230/2021 jest uchwałą w sprawie podjęcia działań mających na celu uporządkowanie zasad rozpowszechniania programów radiowych i telewizji w Polsce w zakresie możliwości działania podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

— czytamy w oficjalnym komunikacie w serwisie TVN24.pl. Dziennikarze pytali Rzeczniczkę jaka jest zbieżność pomiędzy procesem koncesyjnym, a podjętą uchwałą. W odpowiedzi usłyszeli, że

(...) jest zasadnicza, ponieważ bez tej uchwały Krajowa Rada nie będzie głosować w sprawie o koncesję.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu