Felietony

Prosta infografika na temat zagrożeń smartfonów przez malware - podaj dalej

Szymon Barczak
Prosta infografika na temat zagrożeń smartfonów przez malware - podaj dalej
18

Malware staje się coraz większym zagrożeniem dla użytkowników smartfonów. Złośliwych aplikacji powstaje więcej i więcej, podczas gdy użytkownicy często nie spodziewają się w ogóle niebezpieczeństw tego typu. Wirusy kojarzą się z Windowsem, ale nie z telefonem. Android jest najpopularniejszym, wręcz...

Malware staje się coraz większym zagrożeniem dla użytkowników smartfonów. Złośliwych aplikacji powstaje więcej i więcej, podczas gdy użytkownicy często nie spodziewają się w ogóle niebezpieczeństw tego typu. Wirusy kojarzą się z Windowsem, ale nie z telefonem. Android jest najpopularniejszym, wręcz powszechnym systemem operacyjnym na smartfony i z racji tego wielu użytkowników jest ignorantami w kwestii bezpieczeństwa. Należy z tym walczyć poprzez edukację. Jako czytelnicy Antyweba zdajecie sobie sprawę z tego typu zagrożeń, ale duża część społeczeństwa - nie. Dzięki tej przyjemnej infografice znalezionej na Phandroid można edukować nawet największych ignorantów. Podaj dalej!

Kliknij, aby powiększyć

Smartfony to nie zwykłe telefony, w których pamięci przechowujemy jedynie wiadomości sms czy listę kontaktów. Najnowsze urządzenia tego typu posiadają dostęp do naszej skrzynki e-mail czy też do narzędzi synchronizujących, a w efekcie do ważnych danych. Dlatego korzystanie ze smartfona wymaga uwagi. Powyższa infografika mówi o zagrożeniach i o tym, jak ich unikać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu