0

Fani Avengersów mają solidny powód, by czekać na tegoroczne E3!

To może być najważniejsza z gier opartych na komiksach Marvela. Już twórcy zeszłorocznego Spider-Mana pokazali na co ich stać, teraz czas dać wykazać się studiom Square-Enix. Po latach milczenia w końcu mamy usłyszeć co nieco na temat The Avengers Project, który to ogłoszono jeszcze w 2017 roku!

Avengersi to jedna z tych marek, obok których trudno w dzisiejszych czasach przejść obojętnie. MCU dodało rozpoznawalności całej palecie bohaterów, nikogo więc specjalnie nie dziwi kolejny pakiet gadżetów i wszelkiej maści produkcji z ich udziałem — szczególnie po tak szalonym sukcesie, jakim okazał się film Avengers: Koniec Gry. A skoro już jesteśmy przy grach, to… szykuje się coś nowego w tym temacie — i to prosto od gigantycznego wydawcy jakim jest Square Enix!

Zobacz też: Najlepsze gry na podstawie komiksów Marvela, jakie się ukazały

Square Enix przygotowuje grę z Avengersami w roli głównej

O tym że Marvel i Square Enix pracują nad wspólnym projektem — wiadomo nie od dziś. The Avengers Project ogłoszono jeszcze w styczniu 2017, ale od tego czasu cisza. Żadna ze stron nie szepnęła słówkiem na temat gry, która ma szansę być jedną z najważniejszych adaptacji komiksów Marvela w tym medium. Nie ukrywam, że po cichu liczę na coś z rozmachem — jak zeszłoroczny Marvel’s Spider-Man na PS4. Wiadomo że nad grą pracuje ekipa z Crystal Dynamics i Eidos Montreal, co automatycznie podnosi poprzeczkę i sprawia, że moje oczekiwania są naprawdę spore. Tym bardziej że ma to być przepełniona akcją strzelanina z systemem osłon. A patrząc na efekciarstwo marki i wiedząc jak dużą wagę Disney przykłada nawet do najdrobniejszych szczegółów, wierzę że to będzie ogromny hit. Dlatego na tegoroczne targi E3 wyczekuję z ogromną niecierpliwością — a przecież konferencja Square Enix to nie tylko więcej wieści na temat nowej gry o Avengersach, ale także Final Fantasy VII Remake. Czyżby szykowała się najgorętsza konferencja firmy od lat?