Gry

Najlepsze gry na podstawie komiksów Marvela, jakie się ukazały

Kamil Świtalski
Najlepsze gry na podstawie komiksów Marvela, jakie się ukazały
3

Przez lata bohaterowie Marvela doczekali się kilkadziesiąt gier. Jakie są najlepsze gry z postaciami Marvela? Oto tytuły, na które warto zwrócić uwagę!

Gry na licencjach najpopularniejszych marek nie są niczym specjalnie nowym — i towarzyszą branży od kilkudziesięciu lat. Wszystko zaczęło się jeszcze 1982 roku od Spider-Mana na Atari 2600, a później... było ich tylko więcej. No ale skoro o kultowych bohaterach Marvela mowa, to raczej nic dziwnego, że dostali oni cały zestaw produkcji ze swoim udziałem. Jakie są najlepsze gry na licencji Marvela? Oto zestaw, obok którego nie możesz przejść obojętnie!

Najlepsze gry z bohaterami Marvela

Marvel: Ultimate Alliance

Wydana w 2006 roku przez Activision produkcja ekspresowo zdobyła ogromną popularność. Nic w tym w sumie dziwnego: to jeden z niewielu RPG akcji, gdzie możemy spotkać całą paletę znanych i lubianych superbohaterów. Ogromna uczta dla fanów komiksów, która okraszona została przemyślaną rozgrywką i świetną ścieżką dźwiękową, a wieloosobowy tryb zabawy dodaje całości jeszcze więcej frajdy. Przekonajcie się sami, a kiedy już poznacie Marvel: Ultimate Alliance, dajcie szansę jej, wydanej kilka lat później, kontynuacji!

Zobacz też: Jak oglądać filmy Marvela?

Marvel vs. Capcom

Nie wyobrażam sobie zestawienia najlepszych gier z postaciami Marvela bez obecności serii bijatyk, która w wielu obudziła miłość do gatunku. Tak, dla tych którzy pierwszy raz widzą ten tytuł na oczy — nie ma w nim ani trochę przesady. Marvel vs. Capcom to  gry, w których marvelowska ekipa toczy nieustanna pojedynki z postaciami japońskiego wydawcy, firmy Capcom. Doskonały system walki, przepiękne animacje, świetna estetyka i dynamika, której próżno szukać u konkurencji. I mimo że seria wciąż dostaje nowe odsłony (ostatnia, Marvel vs. Capcom: Infinite, wydana została w 2017 roku), to starsze części wciąż świetnie się bronią!

  • Marvel vs. Capcom: Clash of Super Heroes (1998)
  • Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes (2000)
  • Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds (2011)
  • Ultimate Marvel vs. Capcom 3 (2011)
  • Marvel vs. Capcom Origins (2012)
  • Marvel vs. Capcom: Infinite (2017).

Spider-Man (2000)

Człowiek-Pająk ma sporo szczęścia w kwestii gier wideo — jedne z najlepszych gier z Marvela które automatycznie przywodzą na myśl są właśnie z nim w roli głównej. Wydana w 2000 roku produkcja od Neversoft to zdecydowanie jedna z tych gier akcji tamtej epoki, która od wejścia zachwycała otwartością, przemyślanymi walkami i wyważonym poziomem trudności. Klasyka oparta z ikonami serii w roli głównej, która obecnie może i nie lśni jak przed laty, ale wciąż pozostaje jednym z tych tytułów, do których wraca się z nieskrywaną przyjemnością.

Spider-Man (2018)

Zeszłoroczny Spider-Man przyhuśtał się na pajęczynie jesienią zeszłego roku i od wejścia podbił serca graczy z całego świata. Produkcja Insomniac Games zabrała nas do przepięknego Manhattanu, który oddali do naszej dyspozycji. Produkcja ta może nie urzekała skomplikowanym systemem walki, ale sama eksploracja była na tyle przyjemna, że od gry... po prostu nie można się oderwać! Do tego dochodzi fajnie przedstawiona, typowo komiksowa, historia oraz przepiękna oprawa audiowizualna. Zdecydowanie jedna z najważniejszych gier z Marvela, jakie kiedykolwiek powstały!

The Punisher

Wydany w 1993 roku Punisher to klasyka automatów. Typowy beat-em-up czy, jak wolicie, chodzona bijatyka, która przed laty podbijała wszystkie salony gier, a rok później doczekała się także portu na Segę Mega Drive. Fajne podejście do komiksowej licencji, zróżnicowani przeciwnicy, w miarę sprawiedliwy poziom trudności. To jeden z tych tytułów, który po dziś dzień trafia na listę najlepszych przedstawicieli gatunku... czy naprawdę potrzebujecie więcej rekomendacji?

Thor (Nintendo DS)

Jak to często przy okazji premier filmowych bywa, wydawca stara się wypuścić jak najwięcej gier na cały szereg platform. Przy okazji premiery Thora, produkcje z przygodami bohatera trafiły aż na sześć różnych platform. I nie wszędzie wyglądały tak samo — w niektórych przypadkach to były zupełnie inne gry. Thor: The video game na Nintendo DS od WayForward to osadzona w dwóch wymiarach gra akcji, która (w przeciwieństwie do rodzeństwa) udowadnia, że nawet tytuły towarzyszące filmowej licencji mogą być dobrymi grami.

https://www.youtube.com/watch?v=O8NU8NKCYx4

X-Men Arcade

Drugi przedstawiciel gatunku chodzonych bijatyk, a jednocześnie tytuł zamykający listę najlepszych gier Marvela. Klasyk z 1992 z zestawem sześciorga bohaterów, przepiękną animacją i poziomem trudności, przy którym nawet niezaprawieni w bojach wojownicy mają szansę dotrzeć do samego końca nie pakując miliona dolarów do automatu. To co, ktoś jest gotowy stawić czoła Magneto? ;-)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu