Gry

GOG Galaxy w nowej odsłonie z integracją wielu platform i konsol

Piotr Kurek
16

Klient GOG Galaxy to narzędzie ułatwiające kupowanie gier, zarządzanie swoim katalogiem, czy komunikację ze znajomymi. Już wkrótce aplikacja doczeka się całkowicie nowej wersji, która ma oferować jeszcze ciekawsze rozwiązania.

Klient GOG Galaxy z założenia miał być wygodny i prosty w obsłudze. Tak jest, pod warunkiem, że przymkniemy oko na pewne niedoróbki, które na przestrzeni lat nie zostały wyeliminowane. Jednym z najczęściej zgłaszanych przez użytkowników problemów jest wolne działanie aplikacji i wykorzystywanie zbyt wielu zasobów komputera w trakcie działania, co skutecznie psuje zabawę przy bardziej wymagających grach. Ostatni, stabilna wersja GOG Galaxy opatrzona numerkiem 1.2, wprowadziła uniwersalne zapisy stanu gry w chmurze, zrzuty ekranu, powiadomienia i ograniczenia prędkości pobierania. Następnym krokiem jest przygotowanie zupełnie nowego doświadczenie ułatwiającego zabawę w gry z różnych platform, z wykorzystaniem tylko jednego narzędzia. Tak działać będzie GOG Galaxy w wersji 2.0, które już wkrótce będzie dostępne w wersji beta.

GOG Galaxy 2.0. Duże zmiany i jeszcze więcej możliwości

GOG Galaxy 2.0 to aplikacja pozwalająca na złączenie kilku bibliotek gier w jeden katalog i oferująca komunikowanie się ze znajomymi ze wszystkich platform, w tym konsol (pod warunkiem, że są użytkownikami GOG Galaxy). Jak mówią twórcy nowej wersji programu:

Jeśli ty i twoi znajomi używacie różnych launcherów oraz platform (w tym konsol), GOG Galaxy 2.0 jest rozwiązaniem właśnie dla was! Śledzenie własnych osiągnięć, osiągnięć znajomych, godzin spędzonych w grze oraz posiadanych gier na wszystkich platformach nigdy nie było prostsze.

Jak tego dokonają? W chwili obecnej nikt nie zdradza szczegółów, choć oczywiście nie będzie możliwości grania w gry konsolowe. GOG Galaxy 2.0 pozwoli na ich katalogowanie i podgląd statystyk wraz ze zdobytymi osiągnięciami/trofeami z gier na PlayStation 4, Xbox One, czy Nintendo Switch. Wiadomo że GOG Galaxy, w nowej odsłonie to gruntowne przebudowanie całego klienta, by działał jeszcze płynniej i szybciej. Interakcja między innymi platformami pozwoli na uruchamianie, czy instalowanie gier bezpośrednio w GOG Galaxy, jednak do poprawnego działa tej funkcji wymagane jest posiadanie zainstalowanej aplikacji konkretnej platformy.

GOG Galaxy 2.0 z nową biblioteką gier pozwoli na ich filtrowanie, sortowanie, tagowanie i zapisywanie własnych widoków, by mieć do nich łatwy i szybki dostęp. Nowa aplikacja także nowe listy znajomych pozwalające śledzić postępy innych w każdej grze i widzieć, w co właśnie grają. Wszystkie funkcjonalności integracji z platformami działają również dla GOG.com, choć jak zapewniają twórcy, GOG Galaxy 2.0 nadal ma być opcjonalną aplikacją do gier ze sklepu GOG.com i będzie obsługiwać automatyczne aktualizacje, zapisy w chmurze, rozgrywkę międzyplatformową, czy przywracanie poprzednich wersji gier.

GOG Galaxy 2.0 beta. Kiedy ruszą testy?

Rozpoczęcie bety ogłoszone będzie na wszystkich kanałach komunikacyjnych GOG w najbliższej przyszłości. Warto jednak zgłosić chęć udziału w testach już teraz. W pierwszej kolejności do zamkniętej bety będą dodawani użytkownicy z uwzględnieniem kolejności zgłoszeń. By wziąć udział w becie należy odwiedzić oficjalną stronę aplikacji i postępować zgodnie z zawartymi na niej instrukcjami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu