Niezgrani

Premiera Wiedźmina znow przełożona! Powiedźmy sobie szczerze, to duże rozczarowanie

Grzegorz Marczak
Premiera Wiedźmina znow przełożona! Powiedźmy sobie szczerze, to duże rozczarowanie
45

Premiera Wiedźmina znowu przełożona. Powiedźmy sobie szczerze, to duże rozczarowanie. CD Projekt ogłosił, że po raz kolejny przesuwa premierę Wiedźmina 3, tym razem aż do 19 maja 2015 roku. Oto informacja jaką można przeczytać na oficjalnej stronie gry na Facebooku. Drodzy Gracze, Od początku...

Premiera Wiedźmina znowu przełożona. Powiedźmy sobie szczerze, to duże rozczarowanie. CD Projekt ogłosił, że po raz kolejny przesuwa premierę Wiedźmina 3, tym razem aż do 19 maja 2015 roku.

Oto informacja jaką można przeczytać na oficjalnej stronie gry na Facebooku.

Drodzy Gracze,

Od początku prac nad Wiedźminem 3: Dziki Gon zakładaliśmy, że będzie to bardzo ambitna gra. Chcemy dać graczowi możliwość przeżycia epickiej historii w olbrzymim, otwartym świecie fantasy.

Wielkość i złożoność Wiedźmina 3, będąca jedną z jego kluczowych zalet ma decydujący wpływ na przebieg produkcji. Teraz, pod koniec prac, widzimy jak wiele detali wymaga poprawek. Wypuszczając najważniejszą grę w historii studia musimy być pewni, że błędy zredukowaliśmy do poziomu pozwalającego w pełni cieszyć się rozgrywką.

Patrząc realnie na obecne tempo prac i obciążenie zespołu doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy jeszcze trochę więcej czasu. Team pracuje na maksymalnych obrotach, ale potrzebujemy dodatkowych 12 tygodni i dlatego przesuwamy datę premiery na 19 maja 2015.

Czujemy, że jesteśmy Wam winni przeprosiny. Za wcześnie wyznaczyliśmy datę premiery i to jest nasza lekcja na przyszłość. Wiemy co musimy zrobić by Dziki Gon stał się jedną z najlepszych RPG w jakie zagracie i ciężko nad tym pracujemy. Przepraszamy i jednocześnie prosimy o Wasze zaufanie.

Dziękujemy za wsparcie, które codziennie nam okazujecie. Naprawdę to doceniamy. Dodaje nam to dodatkowo sił.

Reakcja na powyższą wiadomość jest raczej dość pozytywna. Wszyscy kiwają głowami (wirtualnie) i potakują rozumiejąc, że najważniejsza jest jakość gry i dbałość o to aby była ona pozbawiona błędów. Ja również doceniam to, że ktoś chce zrobić dobry produkt dla klienta.

Dla mnie to jednak stan zero, czyli normalność. Nie akceptuję i nie będę akceptował normalności w stylu EA czy Ubisoft i dlatego obiecałem sobie, że już nigdy ich gier z serii Battlefield czy Assasin Creed nie kupię w cenie premierowej. Jeśli więc wszyscy uznamy, że dobry produkt pozbawiony błędów to nadal stan wyjściowy to możemy śmiało i głośno narzekać.

Bardzo się cieszę, że Polska firma robi taki super hit jak Wiedźmin, bardzo cieszę się że jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier roku ale... Mam nadzieje, że dowiozą obietnice, których złożyli bardzo dużo. Mam nadzieję, że ludzie którzy kupili w przedsprzedaży grę lub edycję kolekcjonerską, nie będą czuli się naciągnięci, mam też wreszcie nadzieję, że ten maj to już ostateczny termin. Pytanie też czy daty premier następnych tytułów CDP są zagrożone?

Drogie CDP - trzymam kciuki za Wiedźmina, ale drugi raz opowiadanie o dbałości o jakość u mnie już nie przechodzi. Daleki więc jestem od potakiwania głową ze zrozumieniem. Czuję jako gracz rozczarowanie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

the witcher 3