Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Niezgrani

Ten zestaw gier na Playstation 4 zrobi ci święta!

GM
Grzegorz Marczak
27

Konsole nowej generacji powoli budzą się z letargu, otrzymując coraz więcej, coraz bardziej udanych tytułów, które starają się w pełni wykorzystać ich potencjał. Sporo ostatnio testujemy gier na PS4, dlatego postanowiłem polecić wam kilka tytułów, które mogą być dobrym prezentem na zbliżające się...

Konsole nowej generacji powoli budzą się z letargu, otrzymując coraz więcej, coraz bardziej udanych tytułów, które starają się w pełni wykorzystać ich potencjał.

Sporo ostatnio testujemy gier na PS4, dlatego postanowiłem polecić wam kilka tytułów, które mogą być dobrym prezentem na zbliżające się święta. Zacznijmy więc od dwóch tytułów dla dzieci, których niestety jeśli chodzi o konsolę jest jak na lekarstwo.

Minecraft

Nie wiem czy komuś trzeba przedstawiać ten fenomen. Dla mnie Minecraft, to jak klocki lego w wirtualnym świecie. Niesamowity koncepcja zrealizowana w taki sposób, że przyciągnie przed monitor zarówno dziecko jak i dorosłego. W moim domu za sprawą mojego młodszego syna Minecraft jest na każdy urządzeniu, zaczynając od telefonów poprzez tablety, PS Vitę, a kończąc na dużych konsolach.

W edycji na PS4 dostaniemy kilka ciekawych rzeczy, jeśli chodzi o Miencrafta. Jest trochę dodatków, jest przede wszystkim możliwość współpracy w trybie co-op, gdzie bawić i budować świat mogą jednocześnie 4 osoby. Grafika jest oczywiście też poprawiona, mamy samouczek wprowadzający nowych graczy w ten inspirujący świat itp., mamy też wreszcie wersję Minecrafta w języku polskim. Warto też wspomnieć o bardzo dobrym dostosowaniu interfejsu gry do konsolowych padów. Rozpatrując stosunek ceny do korzyści, jest to moim zdaniem jeden z najlepszych tyłów na PS4.

Little Big Planet 3

Drugą grą, jaką mogę wam polecić jeśli chodzi o najmłodszych, jest LittleBigPlanet 3. Graliśmy w tę serię z synem pierwszy raz i muszę powiedzieć, że warstwa wizualna tej gry jest niesamowita. Kompletnie abstrakcyjny świat i świetna muzyka, powodują, że nawet dorosły jest w stanie na chwilę zatrzymać się przy tym tytule.

Cała gra polega na przemierzaniu 2,5 wymiarowych poziomów i rozwiązywaniu niezliczonych zagadek zręcznościowych. W samej grze poza trybem głównym jest jeszcze tryb tworzenia, gdzie sami możemy projektować kolejne poziomy gry, w które potem mogą grać inni gracze.

Jedyny element, jaki nieco irytuje w tej grze, to system zapisów, który czasem może być frustrujący kiedy okaże się, że będąc w drugim etapie i ginąc, musimy powtarzać dość duży fragment, praktycznie dwa poziomy.

Całość natomiast jest naprawdę gustowną platformówką, która może nie wykorzystuje potencjału konsol nowej generacji, ale na pewno będzie atrakcyjna dla młodych graczy.

Far Cry 4

No dobrze, to teraz coś dla tatusiów. Zacznijmy od moim zdaniem najlepszej gry na PS4, dla której naprawdę warto zainwestować w konsolę. Mówię o Far Cry 4 i przepięknie niebezpiecznym świecie, jaki stworzyli nam twórcy tej gry.

FC3 przeszedłem jednym tchem żałując, że gra tak szybko się skończyła (a przecież wcale nie była krótka). W FC4 poczujemy dokładnie ten sam klimat, mamy bardzo zbliżony system z kilkoma nowymi rozwiązaniami, jak na przykład automatyczne kierowanie samochodem itp.

To, co jednak najbardziej urzeka w FC4, to niesamowite przestrzenie jakie możemy przemierzać. To praktycznie sandboks w trybie FPS, w który możemy zadłużyć się na długie godziny tylko po to, aby podziwiać widoki czy polować na zwierzynę. Jeśli znudzi się nam misja główna, mamy też dziesiątki świetnie zrobionych misji pobocznych.

Wiele osób mówi, że FC4 nie różni się zbytnio od swojego poprzednika, dla mnie to jednak duża zaleta tej gry. Zachowano to, co najlepsze dodając sporo fajnych smaczków, jak na przykład słonie, które w grze mają charakterystykę mocnego czołgu. Innym ciekawym elementem jest na przykład obrzucenie grupy przeciwników mięchem. Brzmi absurdalnie, ale wraz za mięsem pojawiają się dzikie zwierzęta, które potrafią czasem wywołać bardzo dużo szkód w szeregach wroga.

Na koniec dwie uwagi krytyczne, fabuła gry nie wciągnęła mnie tak bardzo jak w pierwszej części. Nasz główny przeciwnik nie wydaje się być tak bardzo charyzmatyczną postacią jak poprzednio. Druga sprawa to multiplayer, którego moim zdaniem mogłoby nie być.

Mimo tych dwóch mankamentów uważam, że FC4 to jest jeden z najlepszych na dziś tytułów na PS4. Świetny prezent dla gracza pod choinkę :)

GTA V

Na koniec zostawiłem sobie stary przebój w nowym wydaniu, czyli GTA V. Grę, w której chyba najbardziej widać skok jeśli chodzi o graficzne możliwości next genów. Gra nabrała nowego blasku i to dosłownie. Cienie, odblaski, grafika wysokiej rozdzielczości, przepiękne widoki to wszystko, co zaoferuje nam wersja na PS4.

Jest jednak jeszcze coś. Dodany został nowy tryb, w którym możemy grać z perspektywy pierwszoosobowej. Możemy w ten sposób poruszać się po całym mieście, jeździć samochodami czy uczestniczyć w strzelaninach. Przy czym dla mnie ten tryb dedykowany jest zwiedzaniu Los Santos, czujemy się jeszcze bardziej wciągnięci w świat, jaki stworzył Rockstar.

Poza tym GTA V to GTA V - jeśli jesteście fanem tej serii to będzie to dla was edycja obowiązkowa tym bardziej, że gra ta gwarantuje nam dziesiątki godzin grania. GTA V będzie genialnym prezentem nawet dla kogoś kto przeszedł już tę grę na PS3 i nie myślał o ponownym graniu. Wystarczy, że raz rzuci okiem na nową edycję i wsiąknie ponownie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: