Ciekawe strony

Potrzebujesz logotypu bez uruchamiania programu graficznego? Jest na to sposób!

Tomasz Popielarczyk
Potrzebujesz logotypu bez uruchamiania programu graficznego? Jest na to sposób!
56

Dla wielu osób wykonanie nawet prostego logotypu w programie graficznym jest udręką. Potrzeba czcionek, pędzli, umiejętności żeby to złożyć w całość itd. W efekcie zlecamy to komuś innemu lub załamujemy ręce. Jest jednak proste rozwiązanie, które pozwala przygotować graficzny logotyp bez uruchamiani...

Dla wielu osób wykonanie nawet prostego logotypu w programie graficznym jest udręką. Potrzeba czcionek, pędzli, umiejętności żeby to złożyć w całość itd. W efekcie zlecamy to komuś innemu lub załamujemy ręce. Jest jednak proste rozwiązanie, które pozwala przygotować graficzny logotyp bez uruchamiania programów typu Photoshop i GIMP. Nazywa się ono Logotype Maker.

To co przemawia za użyciem Logotype Makera to prostota obsługi, stosunkowo duża baza stylów, czcionek oraz ikonek, a także to, że aplikacja jest całkowicie darmowa. Aby ją uruchomić wystarczy wpisać w przeglądarce www.logotypemaker.com.

Strona usługi uderza żywymi kolorami, co zrazić niektórych. W gruncie rzeczy jednak nasza uwaga skupia się na pasku w centralnej części, gdzie wpiszemy nazwę naszej marki, dla której chcemy stworzyć logotyp.

Wówczas zobaczmy na ekranie podstawowe propozycje podsunięte przez program. Wybieramy tę, która nam najbardziej odpowiada i przystępujemy do edycji. Możemy również umieścić kilka wersji na podręcznej liście zakładek, co pozwoli nam potem wrócić do nich bez potrzeby wczytywania wszystkiego na nowo.

Sama edycja logotypu ogranicza się właściwie do wybrania odpowiedniej czcionki, kolorystyki, stylu napisu oraz towarzyszącej mu ikonki. Możemy się tutaj zdecydować na którąś z udostępnionych przez autorów lub też dodać własną. Logotype maker pozwala nam również na zmianę układu wszystkich dodanych elementów, dzięki czemu możemy swobodnie dostosowywać naszą grafikę do własnych potrzeb. Warto też zwrócić uwagę na dostępne tła. Wybór nie jest zbyt duży (ale czy potrzeba czegoś więcej?): przeźroczyste, białe oraz czarne.

Po zakończeniu pracy zapisujemy nasze logo w wybranym rozmiarze oraz formacie. Do wyboru twórcy dali nam PNG, PDF oraz ZIP.

Logotype Maker jest świetnym przykładem na to, że da się przygotować nieźle wyglądający (nie spodziewajmy się fajerwerków, to serwis dedykowany totalnym amatorom), a czasem nawet efektowny logotyp przy niewielkim nakładzie pracy. U mnie już jest w zakładkach pod hasłem "przydatne", choć programów graficznych się nie boję. W końcu zawsze może się zdarzyć tak, że na gwałt będzie potrzebny atrakcyjny napis.

Znacie inne usługi internetowe, dzięki którym w prosty sposób można przygotować efektowne logotypy, loga i napisy?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

grafikaaplikacje webowe