Telewizja

Polsat dumnie pokazuje nowe studio Ligi Mistrzów - jest najnowocześniejsze w Polsce

Konrad Kozłowski
Polsat dumnie pokazuje nowe studio Ligi Mistrzów - jest najnowocześniejsze w Polsce
42

Fani piłkarskiej Ligi Mistrzów zacierają ręce. Od wczorajszego wieczoru mogą śledzić zmagania piłkarzy w decydującej fazie eliminacji, a już niedługo rozpocznie się główna faza rozgrywek. Śledzić je można na kanałach Polsat Sport Premium, gdzie czeka na nas także zupełnie nowe studio i oprawa transmisji.

Przejęte przez Telewizję Polsat prawa do Ligi Mistrzów i Ligi Europy na najbliższe trzy lata zmotywowały nadawcę do jak najlepszego wykorzystania szansy, którą sobie stworzył. Sezon 2018/2019 będzie pod wieloma względami wyjątkowy - dla fanów futbolu na pewno ważne jest, że nareszcie na polskich kanałach będzie można zobaczyć wszystkie mecze danego dnia - Polsat uruchomił w tym celu dwa programy Polsat Sport Premium, a na czas rozgrywanych jednocześnie sześciu wieczornych spotkań, dodatkowo aktywowane będą cztery serwisy PPV.

Ale nie tylko to, co będzie działo się na boiskach, Polsat pokaże w nowym formacie. Specjalnie z okazji rozgrywek zbudowane zostało studio o powierzchni 700 metrów kwadratowych. Najbardziej zauważalnym elementem, poza gospodarzami i gośćmi oczywiście, będzie bez wątpienia przygotowana we współpracy z Samsungiem multimedialna ścianka wysoka na 3 metry i szeroka na 24 metry w sumie oferująca rozdzielczość 4 x 4K. Za jej pomocą wyświetlanych będzie kilka przekazów jednocześnie, ale trzeba przyznać, że przy pojedynczym materiale robi ogromne wrażenie.

Wewnątrz studia znalazły się aż cztery plany zdjęciowe przygotowane z myślą o konkretnych zastosowań - jednym z nich jest omówienie statystyk meczowych, drugim analiza taktyczna z ekranem pozwalającym na rozrysowanie najciekawszych sytuacji, zaś trzeci wyposażono w greenbox umożliwiający przeniesienie obecnych w studio ekspertów i komentatorów na murawę boiska, zaraz obok piłkarzy. Studio realizowane będzie z użyciem aż 8 kamer, a oświetlenie LED zarządzane będzie z poziomu komputera. Nie zabrakło także miejsca dla publiczności, która wraz z prowadzącymi studio oraz specjalnymi gośćmi będzie śledziła mecze.

Do samych analiz wykorzystane zostaną nowoczesne technologie, za których wdrożenie odpowiada firma Platige Image. Oprawa wizualna powstała z użyciem VIZRT (Visualization in Real-Time), AR (rozszerzonej rzeczywistości), a także modeli 3D i wirtualnego studia. Całość transmisji będzie realizowana z nowoczesnej reżyserki wyposażonej specjalnie na potrzeby produkcji sportowych - czytamy w komunikacie.

Przez najbliższe trzy lata to właśnie na kanałach Polsatu będziemy oglądać rozgrywki Ligi Mistrzów, ale to wcale nie oznacza, że będziemy przykuci do telewizora. Co prawda dodatkowe programy możemy wykupić już u większości operatorów kablowych i satelitarnych, niektórzy nawet oferują je przez określony czas za darmo swoim abonentom, ale za pośrednictwem serwisu IPLA wszystkie spotkania będzie można oglądać także w internecie na dowolnym urządzeniu wspieranym przez usługę - pakiet IPLA POLSAT SPORT PREMIUM na okres 7 dni kosztuje równo 40 złotych.

Nie sądzę, bym musiał przypominać o tym najwierniejszym fanom futbolu, ale od tego sezonu czeka nas zmiana godzin rozgrywania spotkań. Pierwsze rozgrywane będą o 18:55, zaś następne o 21:00. Dzięki temu, danego dnia obejrzymy co najmniej dwa mecze. Nie zmieniają się dni - to nadal wtorki i środy. W czwartki nadal oglądać będziemy Ligę Europy, ale również o nowych porach: 18:55 i 21:00. Grupa Polsat zapowiada, że każdego dnia meczowego na sympatyków piłki kopanej czekać będzie w sumie aż 8 godzin relacji - ze studia i z boiska. Sezon już trwa, a kolejne mecze już dzisiejszego wieczoru!

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu