Gry

Oto 9 generacja Pokemonów. Główne gry czeka rewolucja?

Kamil Świtalski
Oto 9 generacja Pokemonów. Główne gry czeka rewolucja?
1

Moc zapowiedzi ze świata Pokemonów. Jakie nowości przygotowują dla nas autorzy gier z kieszonkowymi stworkami? Mamy pierwsze oficjalne informacje o nowej generacji, a także bogaty zestaw aktualizacji dla produkcji które są już dostępne!

Pokemon to jedna z najmocniejszych marek na świecie. Doskonale radzi sobie nie tylko w grach wideo — ale też wszystkim dookoła. Pikachu jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie postaci w popkulturze, karcianka TCG sprzedaje się jak świeże bułeczki, gadżetów każdego roku produkowane są tony... zaś wszystkie serie serialu i filmy przyciągają ogromne rzesze widzów. Dlatego nikogo już specjalnie nie dziwi też to, że to właśnie ta seria otrzymuje swoje własne konferencje. Wczorajszy Pokemon Day świętowano naprawdę hucznie - oficjalnie zapowiadając dziewiątą generację stworków: Pokemon Scarlet i Pokemon Violet. Ale nie tylko!

9 generacja Pokemon: Scarlet i Violet. Oto nowe startery

Nowa generacja gier Pokemon ma trafić w ręce graczy jeszcze tej jesieni — i patrząc na historię poprzednich premier, to prawdopodobnie możemy spodziewać się jej w okolicy listopada. Patrząc na pierwsze materiały z gier wszystko wskazuje na to, że faktycznie doniesienia jakoby Pokemon Legends Arceus był nowym rozdziałem w świecie gier kieszonkowych stworków. Bowiem mechanika gier dziewiątej generacji przywodzi na myśl właśnie takie podejście. Chociaż dość tajemniczo brzmią wszystkie informacje na temat niewidzialnych Pokemonów.

Podczas eventu dowiedzieliśmy się też co nieco na temat Pokemonów startowych, które przywitają nas w grze. Tradycyjnie możemy liczyć na typ trawiasty (Sprigatito), ognisty (Fuecoco) oraz wodny (Quaxly). Tym razem będą to jednak — kolejno — kot, krokodyl oraz kaczka. Jak wyglądają, możecie podejrzeć na poniższych grafikach:

Nowa generacja to największy news, ale na nim jeszcze nie koniec. Zapowiedziano także cały szereg aktualizacji dla dostępnych już gier

  • Pokemon Legends Arceus - gra w najbliższym czasie doczeka się aktualizacji do wersji 1.1, która doda nowe Outbreak oraz nowych rywali — co wszystkim odkładającym grę na półkę da wymówkę, aby wrócić do zabawy. Ponadto region Hisui doczeka się też anime, które opowie jego historię.
  • Wydane ubiegłej jesieni remake'i 4 generacji Brilliant Diamond i Shining Pearldoczekają się nowego Pokemona. Do gry trafi Shaymin, a wszystko to dzięki listowi od profesora Oaka.
  • Pokemon UNITE — jedna z najważniejszych gier w serii ze względu na potencjał e-sportowy także może liczyć na pakiet nowości. Wśród niego zupełnie nowy tryb Full-Fury Battle, a także pokemony Duraldon i Hoppa.
  • Mobilka Pokemon Care ReMix także stale otrzymuje to większe, to mniejsze, nowości. Właśnie rozpoczął się event, w którym gracze mogą zgarnąć Shiny Piplupa i nowe ubranka dla Bulbasaura;
  • Pokemon GO — ostatnią z zapowiedzi w ramach Pokemon Day było dodanie nowej wariacji Pokemonów do szalenie popularnej gry mobilnej. Warianty z Alola mają już jutro trafić do gry — chociaż na konkrety z nimi związane wciąż musimy poczekać, bowiem oficjalne informacje ze strony Niantic prawdopodobnie pojawią się dopiero dzisiejszego popołudnia — wraz z dokładniejszymi zapowiedziami co będzie czekało na nas w rozpoczyanającym się jutro nowym sezonie gry.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu