10

Pogoda, informacje, wideo – nowe, ładne wydanie TVN Meteo dla iPhone’a

„Pogodowa” kategoria aplikacji w każdym ze sklepów niemalże pęka w szwach. Można by rzec, że dla każdego znajdzie się coś miłego – od najprostszych po najbardziej rozbudowane, od najpiękniejszych i po najbardziej skomplikowane. Nowa, naprawdę ładna wersja aplikacji TVN Meteo ma jednak coś, czego u większości konkurencji nie znajdziemy. Zacznijmy jednak od podstawowej funkcji aplikacji, […]

„Pogodowa” kategoria aplikacji w każdym ze sklepów niemalże pęka w szwach. Można by rzec, że dla każdego znajdzie się coś miłego – od najprostszych po najbardziej rozbudowane, od najpiękniejszych i po najbardziej skomplikowane. Nowa, naprawdę ładna wersja aplikacji TVN Meteo ma jednak coś, czego u większości konkurencji nie znajdziemy.

Zacznijmy jednak od podstawowej funkcji aplikacji, czyli informowania nas o aktualnej pogodzie w bieżącej oraz wybranych lokalizacjach. Do zarządzania nimi wykorzystamy naturalnie wysuwany z lewej strony ekranu panel. Tam też możliwe jest włączenie wykorzystywanie naszego aktualnego położenia, by aplikacja od razu po otwarciu mogła zaserwować nam najnowsze dane i informacje. Bez problemu dodamy do listy i usuniemy konkretne miejscowości.

1

Główny ekran to przede wszystkim… aktualna temperatura oraz te prognozowane: maksymalna i minimalna w ciągu dnia. Przedstawiane są także prognozy na najbliższe 24h (przewijane w poziomie) oraz na najbliższe 15 dni (przewijane w pionie). Wszystko to wygląda bardzo fajnie, lecz całe wrażenie psuje nieco nudne tło, które według moich obserwacji zależne jest tylko od pory dnia. W odróżnieniu od aplikacji np. od Yahoo, gdzie w tle oglądamy tematyczne animacje, bądź zdjęcia miejscowości, TVN zastosował możliwie najprostsze rozwiązanie.

2

Nawigowanie pomiędzy miastami możliwe jest dzięki poziomemu gestowi w prawo lub w lewo. Przejściu towarzyszy zacinająca się animacja, co nie ma prawa mieć miejsca. Nie wiem dokładnie z czego wynika takie zachowanie aplikacji, ale pod uwagę brałbym „przeładowanie” aplikacji danymi lub nieumiejętne jej napisanie. Zapytać możecie skąd tyle informacji?

3

Otóż zaraz przy dolnej krawędzi ekranu znajdują się trzy zakładki. Pierwsza z nich to oczywiście pogoda, lecz dwie następne to wspomniana przewaga aplikacji nad konkurencją. W sekcji informacje znajdziemy różnego rodzaju newsy i teksty pochodzącej ze strony tvnmeteo.pl. Te podzielone są także na trzy kategorie: najważniejsze, najnowsze i prognoza. Trzecią, ostatnią zakładką jest wideo, gdzie jak sama nazwa wskazuje znalazły się różnej długości wideo przygotowywane przez stację TVN Meteo i nie tylko. Jest więc i co poczytać i co pooglądać – o ile oczywiście potrzebujemy czegoś więcej niż tylko graficzne i liczbowe przedstawienie warunków pogodowych na najbliższe dni.