Mobile

Pogoda, informacje, wideo - nowe, ładne wydanie TVN Meteo dla iPhone'a

Konrad Kozłowski
Pogoda, informacje, wideo - nowe, ładne wydanie TVN Meteo dla iPhone'a
10

"Pogodowa" kategoria aplikacji w każdym ze sklepów niemalże pęka w szwach. Można by rzec, że dla każdego znajdzie się coś miłego - od najprostszych po najbardziej rozbudowane, od najpiękniejszych i po najbardziej skomplikowane. Nowa, naprawdę ładna wersja aplikacji TVN Meteo ma jednak coś, czego u w...

"Pogodowa" kategoria aplikacji w każdym ze sklepów niemalże pęka w szwach. Można by rzec, że dla każdego znajdzie się coś miłego - od najprostszych po najbardziej rozbudowane, od najpiękniejszych i po najbardziej skomplikowane. Nowa, naprawdę ładna wersja aplikacji TVN Meteo ma jednak coś, czego u większości konkurencji nie znajdziemy.

Zacznijmy jednak od podstawowej funkcji aplikacji, czyli informowania nas o aktualnej pogodzie w bieżącej oraz wybranych lokalizacjach. Do zarządzania nimi wykorzystamy naturalnie wysuwany z lewej strony ekranu panel. Tam też możliwe jest włączenie wykorzystywanie naszego aktualnego położenia, by aplikacja od razu po otwarciu mogła zaserwować nam najnowsze dane i informacje. Bez problemu dodamy do listy i usuniemy konkretne miejscowości.

Główny ekran to przede wszystkim... aktualna temperatura oraz te prognozowane: maksymalna i minimalna w ciągu dnia. Przedstawiane są także prognozy na najbliższe 24h (przewijane w poziomie) oraz na najbliższe 15 dni (przewijane w pionie). Wszystko to wygląda bardzo fajnie, lecz całe wrażenie psuje nieco nudne tło, które według moich obserwacji zależne jest tylko od pory dnia. W odróżnieniu od aplikacji np. od Yahoo, gdzie w tle oglądamy tematyczne animacje, bądź zdjęcia miejscowości, TVN zastosował możliwie najprostsze rozwiązanie.

Nawigowanie pomiędzy miastami możliwe jest dzięki poziomemu gestowi w prawo lub w lewo. Przejściu towarzyszy zacinająca się animacja, co nie ma prawa mieć miejsca. Nie wiem dokładnie z czego wynika takie zachowanie aplikacji, ale pod uwagę brałbym "przeładowanie" aplikacji danymi lub nieumiejętne jej napisanie. Zapytać możecie skąd tyle informacji?

Otóż zaraz przy dolnej krawędzi ekranu znajdują się trzy zakładki. Pierwsza z nich to oczywiście pogoda, lecz dwie następne to wspomniana przewaga aplikacji nad konkurencją. W sekcji informacje znajdziemy różnego rodzaju newsy i teksty pochodzącej ze strony tvnmeteo.pl. Te podzielone są także na trzy kategorie: najważniejsze, najnowsze i prognoza. Trzecią, ostatnią zakładką jest wideo, gdzie jak sama nazwa wskazuje znalazły się różnej długości wideo przygotowywane przez stację TVN Meteo i nie tylko. Jest więc i co poczytać i co pooglądać - o ile oczywiście potrzebujemy czegoś więcej niż tylko graficzne i liczbowe przedstawienie warunków pogodowych na najbliższe dni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

tvniPhonepogodaiOS