Felietony

Podzielcie się swoimi rodzinnymi stronami – Street View od Google już w całej Polsce

Grzegorz Ułan
Podzielcie się swoimi rodzinnymi stronami – Street View od Google już w całej Polsce
32

Należę do tej większej grupy mieszkańców Warszawy, zwanych "słoikami", zupełnie nie rozumiem dlaczego, ale się przyjęło. Osobiście nadal mocno związany jestem ze swoimi rodzinnymi stronami. Przyznam, że dość emocjonalnie potraktowałem fakt udostępnienia Street View w całej Polsce i od razu pierwsze...

Należę do tej większej grupy mieszkańców Warszawy, zwanych "słoikami", zupełnie nie rozumiem dlaczego, ale się przyjęło. Osobiście nadal mocno związany jestem ze swoimi rodzinnymi stronami. Przyznam, że dość emocjonalnie potraktowałem fakt udostępnienia Street View w całej Polsce i od razu pierwsze "kroki" skierowałem do swojego rodzinnego miasta.

Zdjęcia są w miarę aktualne, bo jak bardzo mogły się zmienić od roku? Te akurat robione były w czerwcu 2012. Cały proces zajął Google prawie rok, od chwili udostępnienia tej usługi w Polsce.

dss

Całkiem przyjemnie odwiedzało się ulubione miejsca w Głogowie, nie omieszkałem też zajrzeć na chlubę naszego miasta, czyli odtworzoną Starówkę:).

Żeby nie być już tak do końca sentymentalnym, oprócz odwiedzania rodzinnych stron lub zupełnie nowych ciekawych miejsc w Polsce, których nie dane nam było jeszcze odwiedzić, widzę w tej usłudze świetne narzędzie przy poszukiwaniu mieszkań do wynajęcia. Często w ogłoszeniach zamieszczane są same zdjęcia wnętrz, pokoi, a teraz możemy również przed wizytą poznać okolicę i samo miejsce ewentualnego wynajmu z zewnątrz.

Odrębną kwestią jest tutaj ochrona prywatności, jeśli stwierdzicie jakiekolwiek jej naruszenie na odwiedzanych zdjęciach, możecie zgłosić to na specjalnej stronie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google