Felietony

Podsumowanie tygodnia (30-06 październik) na antyweb.pl

Grzegorz Marczak
Podsumowanie tygodnia (30-06 październik) na antyweb.pl
0

Tydzień 30.09-06.10 - podsumowanie: Cafe News uruchomił testową wersje swojej strony startowej. Zaletą i przewagą nad innymi serwisami tego typu ma być w Cafe News jakość dostępnej treści (chodzi o pre definiowane kanały informacyjne, bo możemy oczywiście dodawać własne bloki z RSS-ami). Czy jedna...

Tydzień 30.09-06.10 - podsumowanie:

Cafe News uruchomił testową wersje swojej strony startowej. Zaletą i przewagą nad innymi serwisami tego typu ma być w Cafe News jakość dostępnej treści (chodzi o pre definiowane kanały informacyjne, bo możemy oczywiście dodawać własne bloki z RSS-ami). Czy jednak uda się przezwyciężyć dominacje zagranicznych serwisów takich jak Netvibes czy Igoogle ?

W mienionym tygodniu wystartował serwis krytycy.pl. Jest to miejsce dedykowane blogerom i firmą, które poszukują komercyjnych newsów na temat ich produktów lub usług. W skrócie firmy tworzą kampanie i deklarują kwotę za news-a, blogerzy mogą zapisać się do takiej kampanii i napisać komercyjny wpis zarabiając przy tym pieniądze. Oczywiście ustalone zostały zasady, dzięki którym cały biznes ma być prowadzony (obiektywność wpisów, zasady oznaczania postów komercyjnych itp). Ciekawy eksperyment dla polskiej blogosfery - czy serwis i model biznesowy się przyjmie przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Telewizja internetowa Joost (o której pisałem już kilkakrotnie, ostatnio o wypuszczeniu nowej wersji aplikacji) oficjalnie wystartowała. Każdy kto jeszcze nie miał okazji zapoznać się z tym serwisem podczas beta testów teraz może zrobić to bez konieczności otrzymania zaproszenia. Joost jest w tej chwili chyba najbardziej popularnym serwisem typu internet TV, który jeszcze przed oficjalnym startem zebrał ponad milion testerów.

Top Trendy bloger 2007 - Serwis newspoint.pl zebrał informacje o tym, którego blogera najczęściej cytowano lub o nim pisano. Pierwsze miejsca zajęły osoby, które związane są z portalem gazeta.pl .


Pino reanimuje serwis linkologia.pl. Czy powiew świeżości jak zafundowało Pino Linkologi pomoże - moim zdaniem nie. Nie widzę (tak jak i ponad rok temu) sensu przechodzenia na linkologię w momencie kiedy korzystam z takiego samego narzędzia lecz o bardziej rozbudowanych możliwościach (toolbar od delicji jest jak na razie nie do pobicia) oraz z znacznie większą ilością użytkowników i co za tym idzie odnośników.
Pino nie wydaje się być dobrym animatorem społecznościowym - nowo powstałe serwisy takie jak spis.pl mimo iż bazują na sprawdzonych i funkcjonujących mechanizmach nie zyskują popularności i zasięgu.

Kolejny serwis nazwany "Digg Killer" - tym razem jednak to co prezentuje Favorit to dużo więcej niż Digg czy zwykły czytnik RSS-ów. Wystarczy w skrócie wymienić możliwość komentowania z poziomu czytnika RSS, komentarze przez API dodawane będą w serwisach z których pochodzi treść, system głosowania na news zostaje zastąpiony mechanizmem sprawdzającym "atencje" i na koniec możliwość tworzenia blogów w domenie favorit - informacje z tych blogów będą natychmiast widoczne w głównej części serwisu. Jednym słowem jest na co czekać bo Favorit zapowiada się ciekawie.

Reszta informacji w skrócie:

Ostatnio na antyforum:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu