Felietony

Podsumowanie tygodnia (22-29 września) na antyweb.pl

Grzegorz Marczak
Podsumowanie tygodnia (22-29 września) na antyweb.pl
0

Tydzień 22-29 września - podsumowanie: W tym tygodniu informacja o potencjalnym zakupie 5% Facebooka przez Microsoft była chyba najdłużej rozpamiętywaną w internecie. Według nie potwierdzonych informacji, 5% udziałów w facebook miało kosztować do 500 milionów dolarów, wycena całego serwisu sięgała...

Tydzień 22-29 września - podsumowanie:

W tym tygodniu informacja o potencjalnym zakupie 5% Facebooka przez Microsoft była chyba najdłużej rozpamiętywaną w internecie. Według nie potwierdzonych informacji, 5% udziałów w facebook miało kosztować do 500 milionów dolarów, wycena całego serwisu sięgała więc około 10 miliardów (a podobno autorzy facebook twierdzą, że są warci więcej).

Będąc przy Facebook, warto obejrzeć rozmowę z założycielem tego serwisu jaka odbyła się podczas konferencji TechCrunch 40.

Poradników dla startupów ciąg dalszy. W tym tygodniu udało mi się namówić Michała Fabera (biznes.net) na to aby przekazał swoje porady - w wyniku czego otrzymałem dekalog, który wśród wielu wzbudził nieco kontrowersji. Koledzy z mniammniam.pl dali się namówić czytelnikom mojego bloga i napisali ciekawy artykuł na temat modeli biznesowych jakie stosują w swoim biznesie (gorąco polecam ten news).

FeedHub miał byś czymś co pomoże nam w "ogarnięciu" naszych RSS-ów. Wszyscy narzekamy, że mamy za dużo nieprzeczytanych informacji (niektórzy się nawet tym denerwują). FeedHub miał rozwiązać nasze problemy poprzez stworzenie systemu dobierania najciekawszych informacji na postawie naszych preferencji. Po tygodniowych testach na razie nie jestem zadowolony z efektów działania tego serwisu - ale może ktoś potrafi go lepiej wykorzystać.

Na naszym wykopie dzieje się wiele (wiele ciekawych i potrzebnych zmian zostało ostatnio wdrożonych). Okazuje się również iż kilku cwaniaków próbuje zarobić na wykopie oferując płatne głosowania. Ponieważ wykop bardzo ładnie się rozwija i generuje dość spory ruch dla serwisu lub newsa który zostaje wykopany dlatego też na płatne usługi kupowania głosów może znaleźć sie sporo chętnych.

Reszta informacji w skrócie:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu