Ciekawe strony

PlayStation 5 nie ma w sklepach, ale można je wypożyczyć: 47 zł za dobę. Skusicie się?

Grzegorz Ułan
PlayStation 5 nie ma w sklepach, ale można je wypożyczyć: 47 zł za dobę. Skusicie się?
19

Plenti - korzystaj bez posiadania, to oczywiście hasło reklamowe wykorzystywane przez ten serwis, choć osobiście najbardziej przemawia do mnie to drugie - Rób więcej, posiadaj mniej. Taki jest właśnie Plenti, serwis i aplikacja mobilna, dzięki której wypożyczymy dowolny sprzęt w miejsce jego kupowania i gromadzenia elektrośmieci.

Wczoraj w komunikacji miejskiej mignęła mi reklama Plenti z idealnie dobranym sprzętem do wypożyczenia, a mianowicie konsolą. Gram okazjonalnie, nawet bardzo okazjonalnie. Najczęściej podczas wizyt u znajomych czy rodziny. Jakbym zorganizował domówkę i miał zaprosić na nią zapalonych graczy, idealną opcją dla mnie byłoby wypożyczenie takiej konsoli na jedną partyjkę „fify” czy jakichś wyścigów.

Inny przykład przydatności takiego rozwiązania? Kilka razy zdarzyło mi się kupić sprzęt, przy którym zastanawiałem się nad dwoma czy trzema opcjami do wyboru i wybierałem ten, który po kilku dniach uświadamiał mi, że jednak lepszym rozwiązaniem byłby inny model. Często decydują tu drobne, niezauważalne szczegóły, które wychodzą podczas korzystania. Taki wynajem sprzętu przed zakupem myślę, że sprawdzi się tu też znakomicie.

Często też jest tak, że kupujemy zupełnie nowy sprzęt, nie wiem - drona czy gopro i po kilku zastosowaniach lądują one w szafie czy szufladzie. Mi się to nie zdarzyło, no może parę lat temu takie Planti ustrzegłoby mnie przed zakupem tabletu, dla którego do dzisiaj nie znalazłem sensownego zastosowania. Niemniej tak bywa i wcześniejsze wypożyczenie sobie nieznanego wcześniej urządzenia, być może wielokrotnie pozwoli nam zaoszczędzić sporo gotówki na zakup nietrafionego pomysłu.

Plenti - co i jak można wypożyczyć?

Aktualnie na Plenti do wypożyczenia jest kilkadziesiąt produktów z różnych kategorii. Najwięcej do wyboru jest sprzętów TV i audio, komputerów czy smartfonów, ale także z kategorii Dom i ogród. Przy każdym produkcie podana jest cena wypożyczenia za dobę.

Jak już wywołaliśmy do tytułu trudno dostępną w sklepach nową konsolę PlayStation 5, to pozostańmy przy niej. Tutaj cena wynajmu na jedną dobę ustalona została na 47 zł.

Niestety dochodzi tu jeszcze koszt zwrotnej kaucji i to niemałej. W przypadku tej konsoli wynosi 1,5 tys. zł. Można jej jednak uniknąć po przeprowadzeniu weryfikacji tożsamości narzędziem Kontomatik. Wygląda to podobnie jak w przypadku potwierdzania Profilu Zaufanego w bankowości elektronicznej.

Możemy też skorzystać z wypożyczenia sprzętu na dłuższy okres niż doba, wtedy jego cena w przeliczeniu na jeden dzień jest obniżana. Jest też możliwość włączenia subskrypcji i korzystanie z wypożyczonego sprzętu przez miesiąc, kwartał, pół roku lub przez cały rok. Cena subskrypcji rocznej w przeliczeniu na jeden miesiąc wychodzi tu 104,00 zł.

Co po zamówieniu? Zamówienie możemy opłacić podpięta do konta kartą płatniczą. Towar na terenie Warszawy zostanie dostarczony w kilka godzin przez kuriera, a w Polsce do dwóch dni roboczych do wybranego w naszej lokalizacji Paczkomatu InPostu. Zwroty towaru również odbywają się tą samą drogą, a więc w Polsce zwracamy do tego samego Paczkomatu naklejając gotową etykietę dostarczaną ze sprzętem, a na terenie Warszawy zamawiamy kuriera przez aplikację po jego odbiór.

Jak dla mnie bardzo fajny pomysł i rozwiązanie. Z pewnością skorzystam przy najbliższej okazji zakupu, na pewno w przypadku jakiegoś droższego urządzenia, przy którym dodatkowe kilkadziesiąt złotych na jego wypożyczenie nie zrobi różnicy, a dzięki temu nabiorę pewności co do wybranego modelu zakupywanego sprzętu.

Wypożyczenia wybranego urządzenia można dokonać na stronie Plenti, jednak w przypadku subskrypcji jej wykupienie możliwe jest przez aplikację mobilną, dostępną w Google Play i App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu