Ciekawe strony

Lokalne zakupy z dowozem stają się łatwiejsze dzięki zado.pl

Piotr Kurek
Lokalne zakupy z dowozem stają się łatwiejsze dzięki zado.pl
7

Praca zdalna, ograniczanie w przemieszczaniu się, czy kwarantanna. Mimo zmniejszających się z każdym tygodniem obostrzeń, najwięcej problemów mamy z zakupami. Obawy przed zakażeniem i długie kolejki sprawiają, że coraz częściej sięgamy po dostawy. Interaktywna mapa zado.pl pomoże odszukać sklepy, które dowiozą zakupy do naszych domów.

Codzienne zakupy z dowozem można zrobić w wielu popularnych sieciach, jak np. Biedronka, która przy pomocy Glovo dostarcza klientom zamówienia. Jednak w przypadku lokalnych sklepów, które nie mają takiego przebicia, jest znacznie trudniej. Z pomocą przychodzi zado.pl, czyli działająca od miesiąca mapa pozwalająca odnaleźć lokalne sklepy oferujące zakupy z dowozem. To już ponad 350 miejsc w różnych regionach Polski. Jak podkreślają twórcy serwisu, użytkownicy mogą korzystać z platformy bezpłatnie, zarówno jeśli chodzi o wyszukiwanie, jak i dodawanie nowych punktów na mapie. Strona zado.pl działa na komputerach, smartfonach oraz tabletach i jest stale rozwijana.

Zobacz też: Jak i gdzie zrobić zakupy spożywcze online? Okazuje się, że to nie jest teraz prosta sprawa

Obsługa zado.pl jest bardzo prosta i intuicyjna i nie powinna sprawić nikomu większych problemów. Na mapie pokazywane są konkretne sklepy oferujące dostawy do domu. Po wybraniu tego konkretnego, pojawiają się dane kontaktowe, kategorie dostępnych artykułów, czy sposoby zamawiania. Część sklepów pozwala na złożenie zamówienia bezpośrednio z zado.pl, część oferuje tę możliwość po wcześniejszym kontakcie (e-mail, telefon, kontakt przez stronę internetową, czy portale społecznościowe). Sklepy prezentowane są również w formie listy umożliwiającej min. wyszukiwanie miejsc po kategorii produktów, czy według lokalizacji.

Z uwagi na panującą sytuację, dużo sklepów wprowadziło ostatnio opcję dostawy. My zbieramy takie miejsca i pokazujemy je klientom na jednej mapie

— mówi Maja Nogaj, jeden z pomysłodawców zado.pl

Na zado.pl dostępny jest także formularz pozwalający na zgłaszanie się sklepów oferujących dowozy, jak i odnośniki do portali społecznościowych umożliwiających sprawniejszą komunikację z właścicielami konkretnych sklepów. Sklepy mają też możliwość bezpośredniego umieszczania swoich ofert na zado.pl i stworzyć sklep internetowy, co pozwoli na szybsze i bezproblemowe złożenie zamówienie przez zainteresowanych klientów.

Zado.pl podpowie, gdzie zrobić zakupy bez wychodzenia z domu

W chwili obecnej serwis zado.pl zawiera podstawowe funkcjonalności, ale cały czas jest rozbudowywana. Jak informują jego twórcy, w planach między innymi wyszukiwanie dostaw pod wskazany adres, możliwość robienia zakupów w wielu sklepach jednocześnie, czy pomoc właścicielom sklepów w organizowaniu dostaw. W przygotowaniu jest także aplikacja mobilna, która powinna trafić na urządzenia z Androidem i iOS i pozwoli na jeszcze wygodniejsze wyszukiwanie sklepów oferujących dostawy do domu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu