Konsole

PlayStation 5 - Premiera w Polsce

Kamil Świtalski
PlayStation 5 - Premiera w Polsce
2

Po wielu miesiącach dociekań i plotek wszystko stało się jasne. Wiemy już kiedy PlayStation 5 trafi do sklepów, no nareszcie!

Dzisiejsza impreza PlayStation 5 Showcase przyniosła nam odpowiedzi na dwa najbardziej nurtujące wszystkich pytania: ile kosztuje PlayStation 5 oraz kiedy PlayStation 5 trafi do sklepów. Wszystko jest już jasne — Xbox Series X oraz Xbox Series S trafią do sklepów 10 listopada, najnowsza konsola Sony zaś kilka dni później. W niektórych zakątkach tylko dwa dni później, a w Europie — aż dziewięć dni później. Dla wszystkich którzy nie mogą doczekać się nowej zabawki to może być decydujące.

Sony PlayStation 5 — data premiery

PlayStation 5 w Europie dostępne będzie 19 listopada 2020 roku. Tydzień później niż w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii oraz Korei Południowej. To nie jest pierwszy raz, kiedy Europa musi ustawić się w kolejce i zaczekać dłużej na premierę konsoli Sony — z jednej strony nie powinno to nikogo dziwić. Szalejąca pandemia, rzekome problemy z dostawami, no i próba rozegrania wszystkiego tak gładko, jak tylko się da. Ale sam widziałem już trochę za dużo premier konsol i nie mam złudzeń — mimo takim zabiegom i tak nie uda się zapobiec problemom z dostawami, kolejki ustawią się przed sklepami, a sprzętu dla wielu zainteresowanych w różnych zakątkach świata najzwyczajniej w świecie zabraknie.

No cóż — nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć miłego odliczania i polowania w sklepach na własny egzemplarz konsoli. Z tym może nie być specjalnie łatwo, no ale pamiętajcie że kilka dni wcześniej będziecie mogli kupić jednego z dwóch nowych Xboksów. Może z nimi pójdzie nieco łatwiej?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu