Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Konsole

Pandemia koronawirusa nie wpłynie na premierę PlayStation 5. To bardzo dobra wiadomość

PW
Paweł Winiarski
11

Dziś nic nie jest pewne, więc tego typu informacje witam z otwartymi ramionami. Sony uspokaja - pandemia COVID-19 nie wpłynie na końcowe prace i dostępność PlayStation 5.

Wiele osób obawia się, że aktualna sytuacja na świecie dość mocno wpłynie na produkcję i dostępność nowych urządzeń. Trudno się temu dziwić, część firm przenosi fabryki do innych krajów, pojawiają się informacje o problemach z dostępnością urządzeń. Rozumiem więc, że w wielu głowach tegoroczna premiera PlayStation 5 stoi pod znakiem zapytania. Sony jednak uspokaja.

PlayStation 5 pojawi się w sklepach bez opóźnień. Premiera w 2020 roku

Tym razem jednak nie chodzi o przewidywania analityków czy nawet oficjalne tweety, a o raport finansowy Sony, w którym korporacja potwierdza, że PlayStation 5 trafi na rynek pod koniec 2020 roku.

W tym momencie nie pojawiły się poważne problemy w zakresie produkcji gier first-party i partnerów Sony.

Nie bez znaczenia jest tu również informacja o "wyrabianiu" się z produkcją PlayStation 4 i brakiem problemów z komponentami do aktualnie sprzedawanej konsoli, co przełożyło się na sprostanie zapotrzebowaniu na sprzęt.

Oczywiście to stan na chwilę obecną, a sytuacja jest rozwojowa i pozostaje trzymać kciuki, żeby do świąt 2020 Sony nie napotkało na żadne problemy, przez które firma musiałaby zmieniać plany.

PlayStation 5 - czego oczekiwać po nowej konsoli Sony?

Na dobrą sprawę aktualnie jedyną niewiadomą jest wygląd PlayStation 5. I choć wydaje się to najmniej istotne, to jednak konstrukcja ma wpływ na wydajność i awaryjność - odpowiednio dobrze wentylowana obudowa może być kluczowa w zapewnieniu prawidłowego działania konsoli. Znamy już pełną specyfikację PlayStation 5, choć nie wiadomo jak dane z tabel przełożą się na wygląd i działanie gier - a przecież to jest najważniejsze. Wiemy też, że PS5 dostanie nowy, odmieniony względem poprzednich, kontroler DualSense.

Przeczytaj też:

Wszystko, co już wiemy o PlayStation 5

PlayStation 4 vs PlayStation 5 - porównanie mocy konsol

grafika

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: