Telekomy

W Play i UPC nie zapomnieli o obecnych klientach. Wybrany abonament przez 9 miesięcy za darmo

GU
Grzegorz Ułan
10

Zwykle, a nawet pokuszę się o stwierdzenie, iż zawsze - przy nowych ofertach i ciekawych promocjach u naszych operatorów, obecni klienci są pomijani, ewentualnie muszą poczekać na koniec obowiązującej umowy, by z nich skorzystać. Nieco inaczej jest w przypadku nowej promocji w Play i UPC.

Wprawdzie, nowi klienci w tej promocji Play i UPC mogą skorzystać z najatrakcyjniejszej opcji - a więc dwóch lat bez płacenia abonamentu, jednak obecni klienci obu operatorów nie zostali całkowicie pominięci i dostali też niezłą promocję - 9 miesięcy na wybrany abonament za darmo.

Aktualnie z oferty Play korzysta 16 mln klientów, z kolei UPC może pochwalić się bazą 1,5 mln klientów i dotarciem ze swoją infrastrukturą w technologii FTTx do 3,7 mln gospodarstw domowych. Tak więc zasięg tej promocji jest naprawdę duży i nie zdziwię się, jeśli dzięki niej w raporcie za II kwartał 2022 roku baza klientów u tych operatorów znacznie wzrośnie.

Jak bardzo atrakcyjna jest to opcja, widać przy porównaniu z innymi dostępnymi ofertami „wielkiej czwórki”.

Wczoraj do naszego zestawienia i porównania ofert dobraliśmy zestawy usług w najtańszej możliwej konfiguracji w przypadku abonamentu komórkowego, które można wykupić w parze z internetem stacjonarnym z limitem prędkości 300 Mb/s lub 1 Gb/s.

Dzisiaj porównamy zestaw składających się z najpopularniejszego abonamentu komórkowego za około 60 zł +-5 zł oraz najtańszych światłowodów w ofercie. Dodatkowo skupimy się na sytuacji najczęstszej, a więc mamy wykupiony abonament komórkowy u któregoś z operatorów - Orange, Play, Plus lub T-Mobile i chcemy do niego dokupić światłowody.

Abonament komórkowy ze światłowodami 300 Mb/s w Orange

Orange nie ma na stronie dedykowanej opcji ze zniżką na dokupienie światłowodów przez klientów, którzy już posiadają abonament komórkowy u tego operatora. W przypadku, gdy posiadamy abonament Plan 60 za 60 zł (pełen no limit na rozmowy i wiadomości SMS/MMS oraz 60 GB transferu danych+300 GB na 3 miesiące), możemy zamówić same światłowody z limitem prędkości 300 Mb/s za 59,98 zł miesięcznie.

W niektórych lokalizacjach w Polsce możemy liczyć na dodatkowe 10 zł rabatu, ale myślę, że jako obecni klienci możecie z powodzeniem w każdym przypadku uzyskać ten rabat, również nawet na modem - tak więc będzie to 49,98 zł. Z abonamentem komórkowym łączny koszt zamknie się w kwocie 109,98 zł.

Korzystniej to wygląda w submarce Nju, gdzie obecni klienci na abonament lub na kartę, na przykład w planie za 29 zł, mogą zamówić światłowody za 39,99 zł, ale z limitem 200 Mb/s. Niemniej, koszt ten wtedy wynosi 68,99 zł miesięcznie.

Abonament komórkowy ze światłowodami 300 Mb/s w Play

Klienci, którzy mają aktualnie obowiązującą umowę na abonament w Play za 60 zł miesięcznie (nielimitowane rozmowy i wiadomości i 60 Gb transferu danych), mogą domówić do nich nową ofertę na światłowody z limitem 300 Mb/s za 49,99 zł, ale bez opłat przez 9 kolejnych miesięcy. Tak więc średnio wyjdzie to 31,24 zł miesięcznie. Z abonamentem komórkowym zapłacą więc 91,24 zł miesięcznie.

Abonament komórkowy ze światłowodami 300 Mb/s w Plus

Abonenci Plusa z planem komórkowym za 55 zł (nielimitowane rozmowy komórkowe, nielimitowane wiadomości i 30 GB transferu danych, mogą zamówić w ramach smartDOM światłowody z limitem 300 Mb/s z rabatem 10 zł, czyli za 40 zł, co daje łącznie z abonamentem 95 zł.

Abonament komórkowy ze światłowodami 300 Mb/s w T-Mobile

Z kolei w T-Mobile, w abonamencie komórkowym za 65 zł jest opcja zamówienia światłowodów z limitem 300 Mb/s za darmo na rok, a po roku jego koszt to 40 zł. Średnio więc będzie to 20 zł miesięcznie, a razem z abonamentem komórkowym 85 zł.

Zestawienie ofert komórkowych ze światłowodami

Orange Nju mobile Play Plus T-Mobile
Nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne Tak Tak Tak Tak Tak
Nielimitowane wiadomości SMS/MMS Tak Tak Tak Tak Tak
Limit transferu danych w smartfonie 60 GB 20 GB/60 GB 60 GB 30 GB bez limitu
Limit prędkości światłowodów 300 Mb/s 200 Mb/s 300 Mb/s 300 Mb/s 300 Mb/s
Abonament łącznie 109,98 zł 68,99 zł 91,24 zł 95,00 zł 85,00 zł

Jak widać w tabelce, najlepszą ofertę na taki zestaw ma T-Mobile (nie licząc Nju Mobile z niższym limitem niż pozostali w zestawieniu). Jednak warto zwrócić uwagę, że w promocji Play obecni klienci mogą liczyć na niemal taki sam koszt, co nowi klienci we wczoraj opisywanej promocji. Z tym, że nowi muszą wykupić najdroższy abonament za 90 zł i światłowody z limitem 300 Mb/s od UPC mają wtedy za darmo na cały okres umowy. Dla obecnych klientów w planie za 60 zł, koszt ten wynosi łącznie 91,24 zł.

Oczywiście taka sama promocja dotyczy klientów aktualnie korzystających z światłowodów w UPC, mogą domówić sobie abonament komórkowy w Play - za 60 zł, 70 zł lub 90 zł przez 9 miesięcy bez opłat.

Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu