Microsoft

Płatności DotPay w sklepie Microsoftu i na Xboksie

Tomasz Popielarczyk
Płatności DotPay w sklepie Microsoftu i na Xboksie
2

Od teraz kupowanie gier na Xboksa One będzie znacznie prostsze. Microsoft wprowadził możliwość płacenia za cyfrowe produkty za pomocą systemu DotPay.

Jeśli chodzi o karty kredytowe, jesteśmy dość konserwatywni i nie podpinamy ich byle gdzie. Właściwie większość z nas prawdopodobnie nie podpina ich nigdzie. W związku z tym popularne usługi sieciowe wprowadzają u nas alternatywne rozwiązania. Teraz ruch taki wykonał Microsoft, wprowadzający w sklepie Windows Store (a więc zawierającym gry i aplikacje na Windows 10 oraz konsole Xbox One) obsługę płatności DotPay.

DotPay jest z pewnością doskonale znany większości czytelnikom Antyweb. Za jego pomocą możemy wykonywać szybkie przelewy z najpopularniejszych banków, a nawet używać płatności mobilnych BLIK, które, jak się sam niejednokrotnie już przekonałem, w e-commerce działają znakomicie. To duże ułatwienie, bo dotąd płacąc za gry i aplikacje musieliśmy korzystać z kart kredytowych, PayPala lub doładowujących nasze konto kodów prepaid. Trzeba jednak zaznaczyć, że za pośrednictwem DotPay nie zapłacimy za subskrypcje Xbox Live Gold, ani za EA Access.

Microsoft nie jest pierwszą firmą, która wprowadza takie ułatwienie specjalnie z myślą o Polakach. Wcześniej możliwość płatności przelewem pojawiła się na Spotify. Potwierdza to jedynie przypuszczenia, że Polacy niechętnie udostępniają dane do kart płatniczych. Może to wynikać z nazbyt intensywnej edukacji w naszym kraju. Użytkownicy zewsząd byli przestrzegani przed udostępnianiem kodu CVC, więc teraz po prostu tego nie robią.

PlayStation Polska oficjalnie przyznaje, że nie ma aktualnie planów wprowadzenia analogicznej funkcji w swoim sklepie. Posiadacze konsol Sony zatem w dalszym ciągu nie mogą płacić za gry przelewem w PS Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu