Microsoft

Dwie duże aktualizacje Windows 10 oraz Office każdego roku

Konrad Kozłowski
Dwie duże aktualizacje Windows 10 oraz Office każdego roku
13

To już oficjalne. Terminarze aktualizacji dla systemu Windows 10 oraz aplikacji pakietu Office zostaną zsynchronizowane - zbiorcze uaktualnienia będą udostępniane dla obydwu produktów w podobnych okresach, dwukrotnie w ciągo roku. Taki ruch Microsoftu, to przede wszystkim ukłon w stronę klientów biznesowych.

Według zapowiedzi, pierwszej z większych aktualizacji dla Windowsa 10 oraz pakietu Office możemy spodziewać się w okolicach marca, zaś druga pojawiać się będzie w okolicach września. Już teraz wiemy, że nadchodząca aktualizacja - Redstone 3 - dla Windows 10 trafi do użytkowników właśnie na początku jesieni. Dwoma największymi nowościami najprawdopodobniej będą odświeżony interfejs znany pod nazwą Project Neon oraz nowa funkcja People Bar ułatwiająca pozostanie kontaktu ze znajomymi i współpracownikami. Interesująco zapowiada się także wprowadzenie obsługi kart w eksploratorze Windows.

W notce na blogu Microsoft podkreślił, że każde z tych wydań systemu operacyjnego oraz pekietu biurowego będą wspierane przez dokładnie 18 miesięcy. Taka praktyka jest stosowana już teraz w przypadku Windows 10 - na następny miesiąc zapowiedziano zakończenie wsparcia dla pierwszej wersji Windows 10.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu