E-commerce

Płatności BLIKIEM jednym klikiem na Allegro - bez kodów i potwierdzeń w aplikacji

Grzegorz Ułan
Płatności BLIKIEM jednym klikiem na Allegro - bez kodów i potwierdzeń w aplikacji
15

Dziś Allegro we współpracy z BLIKIEM i PKO Bankiem Polskim udostępnią nową formę płatności na Allegro. Będzie to płatność na prawdziwy jeden klik, bez konieczności zatwierdzania ich kodem czy w aplikacji mobilnej banku.

Do tej pory płatności na jeden klik były już dostępne, ale ten jeden klik był używany tylko w przenośni, nadal wymagane było przeklikanie się w aplikacji mobilnej banku do ich potwierdzenia. W nowej opcji to nie będzie już wymagane.

O nowej formie płatności BLIK bez dodatkowych autoryzacji na Allegro informowałem Was już na początku lipca, osobiście dość sceptycznie przyjąłem tę wiadomość z uwagi na zagrożenia, które mogą się w związku z nią pojawić:

Naprawdę nie rozumiem, w czym problem nadal potwierdzać ostatecznie płatność BLIKIEM w aplikacji mobilnej banku, która trwa przecież zaledwie kilka sekund. Wiem oczywiście, że nie będzie przymusu do korzystania z tej opcji, ale patrząc bo rosnącej popularności BLIKA, kupujący równie chętnie zaczną korzystać z tej nowej opcji, zmieniając przy tym dobre przecież nawyki i przyzwyczajenia związane z koniecznością dodatkowego potwierdzania takich transakcji w aplikacji mobilnej swojego banku.

Po zapoznaniu się ze szczegółami debiutującej dziś opcji na Allegro już nieco bardziej ufnie do niej podchodzę. Wprawdzie rzeczywiście zniesiona zostanie konieczność potwierdzania tych płatności w aplikacji mobilnej naszego banku, ale na koniec zawsze dostaniemy w niej alert z informacją o przeprowadzonej właśnie transakcji na Allegro.

Piotr Sekulski, Dyrektor ds. Technologii w Allegro:

Szybkość i bezpieczeństwo to słowa-klucze dla Allegro. BLIK stał się nieodzownym elementem płatności na naszej platformie i teraz, wraz z jego operatorem i największym polskim bankiem dodatkowo upraszczamy tę funkcjonalność, niezmiennie zapewniając bezpieczeństwo całego procesu transakcji. Klient może się czuć jeszcze bardziej komfortowo szukając ofert w sam raz dla siebie. Po prostu #BLIKnaKlik.

Jak będzie przebiegała taka płatność? Tak jak do tej pory, podczas pierwszej transakcji na Allegro dodajemy go w aplikacji mobilnej banku do zaufanych sklepów, po czym pojawia się nam opcja włączenia przy zakupach na tej platformie płatność bez kodu. Po jej włączeniu zakupy na Allegro odbywać się będą mogły po zatwierdzeniu płatności na stronie, bez konieczności ich każdorazowego potwierdzania w aplikacji mobilnej banku.

Po tak dokonanej płatności klienci jednak zawsze mają być informowani w aplikacji mobilnej banku poprzez powiadomienie (push) o dokonanej transakcji.

Na tę chwilę z nowej opcji płatności mogą korzystać tylko klienci PKO Banku Polskiego, korzystający z aplikacji mobilnej IKO i dokonujący zakupów na Allegro. W przyszłości jednak planowane jest rozszerzenie tej usługi na klientów innych banków w Polsce i innych platform sprzedażowych czy pojedynczych sklepów internetowych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu