E-commerce

Poczta Polska chce postawić 2 tys. automatów paczkowych dostępnych 24/7

Grzegorz Ułan
Poczta Polska chce postawić 2 tys. automatów paczkowych dostępnych 24/7
20

Robi się już naprawdę gęsto w naszej przestrzeni od automatów, w których możemy nadawać i odbierać paczki. Teraz pokaźną ich liczbę zapowiedziała Poczta Polska, która szuka właśnie lokalizacji pod swoje 2 tys. nowych automatów paczkowych.

Poczta Polska zapowiedziała postawienie 2 tys. automatów paczkowych do końca 2022 roku już w październiku roku ubiegłego, ale dopiero teraz proces ten rozpoczyna na dobre. Na tę chwilę dysponują automatami w liczbie około 500, rozlokowanych m.in. w placówkach pocztowych czy sklepach Biedronka, w większości więc dostępne są one tylko w godzinach pracy.

Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej:

Rosnący rynek e-commerce sprzyja rozwojowi usług kurierskich. Stawiamy na stworzenie multikanałowej oferty, która daje klientom możliwość elastycznego wyboru formy dostawy. Zgodnie ze strategią, równolegle z rozwojem sieci punktów odbioru, pracujemy intensywnie nad rozbudową sieci automatów paczkowych. Do końca przyszłego roku udostępnimy naszym klientom 2000 szt. nowych maszyn.

Od dziś Poczta Polska zaprasza spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, deweloperów, samorządy lokalne oraz właścicieli nieruchomości do zgłaszania lokalizacji, w których mogłaby zainstalować swoje automaty, a są ogólnodostępne przez 24h/7 dni w tygodniu. Ważne też aby dostępny w nich był dogodny podjazd dla kuriera i możliwość podłączenia do sieci elektrycznej oraz minimalnie 5 metrów bieżących powierzchni z możliwością rozbudowy.

Poczta Polska nie zdradza przy tym oferowanego czynszu za udostępnioną lokalizację. Ten ma być uzgadniany indywidualnie w zależności od atrakcyjności danej lokalizacji. Naszemu operatorowi pocztowemu zależy głównie na terenach osiedli mieszkaniowych, w miejscach z rozwiniętą zabudową komercyjną lub mieszkaniową, ale także przy centrach komunikacyjno-przesiadkowych czy w pobliżu pasaży handlowych.

Swoje propozycje lokalizacji pod automaty Poczty Polskiej można zgłaszać od dziś na tej stronie.

Źródło: Poczta Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu