Startups

Platinum Seed Incubator inwestuje w Tail, inteligentną obrożę dla psów

Tomasz Popielarczyk
Platinum Seed Incubator inwestuje w Tail, inteligentną obrożę dla psów
2

Rozwijany w ramach krakowskiego hub:raum polski startup Tail otrzymał dofinansowanie od funduszu Platinum Seed Incubator. Kwota 100 tys. euro ma pozwolić projektowi wejść na nowe rynki oraz rozpocząć kolejny etap działalności. O Tail pisałem kilka miesięcy temu, tuż po wizycie w krakowskim hub:ra...

Rozwijany w ramach krakowskiego hub:raum polski startup Tail otrzymał dofinansowanie od funduszu Platinum Seed Incubator. Kwota 100 tys. euro ma pozwolić projektowi wejść na nowe rynki oraz rozpocząć kolejny etap działalności.

O Tail pisałem kilka miesięcy temu, tuż po wizycie w krakowskim hub:raum - przestrzeni dla startupowców, gdzie w spokoju mogą rozwijać swoje projekty, a także liczyć na wsparcie merytoryczne i pomoc. Tail jest jednym z projektów, które są właśnie w taki sposób rozwijane. Po więcej szczegółów na jego temat odsyłam do mojego tekstu. Tutaj tylko przypomnę, że jest to rodzaj inteligentnej obroży dla psów sprzężonej z aplikacją mobilną, co pozwala nam monitorować aktywność fizyczną i lokalizację czworonoga, a także otrzymywać informacje i wskazówki dotyczące opieki nad nim.

Tail otrzymuje od Platinum Seed Incubator 100 tys. euro. Ma to posłużyć rozszerzeniu działalności oraz wprowadzeniu projektu na kolejny etap rozwoju. Jest to II runda finansowania. Startup był bowiem uczestnikiem pierwszej edycji programu akceleracyjnego WARP, zorganizowanego przez hub:raum Kraków w grudniu 2013 roku dla startupów z Europy Środkowo-Wschodniej.

Michał Bańka, dyrektor Departamentu Wsparcia Instytucji Otoczenia Biznesu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości tak opisuje inwestycję:

Inwestycja funduszu Platinum Seed Incubator to modelowy przykład współpracy pomiędzy funduszem wspartym przez PARP ze środków działania 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, a międzynarodową firmą. Celem działania jest między innymi wsparcie pomysłodawców poprzez dostarczenie im tzw. inteligentnych pieniędzy. Niewątpliwie sukces Funduszu pokazuje, że pieniądze zainwestowane przez PARP na rzecz zbudowania trwałego ekosystemu finansowania start-upów przynoszą zamierzone rezultaty. Wiemy, że tego typu inwestycji będzie więcej.

Jakub Probola, lider hub:raum Kraków dodaje natomiast:

Środki finansowe i wsparcie merytoryczne pozyskane z funduszu pozwolą zespołowi Tail doprowadzić projekt do kolejnego etapu, czyli wejścia na kolejne rynki czy przygotowanie kolejnych funkcjonalności. Jest to element, na którym od początku bardzo nam zależało. Sprzedaż urządzeń realizowana będzie m.in. poprzez sieć dystrybucji Deutsche Telekom, który jest właścicielem sieci T-Mobile Polska. Dzięki temu produkt dotrze do milionów klientów na całym świecie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Polskainwestycjestartups