Startups

To jednak dochodowy biznes? Porównywarka ubezpieczeń samochodowych pozyskała 6 mln zł dofinansowania

GU
Grzegorz Ułan
57

Sierpień to również gorący okres na rynku porównywarek ubezpieczeń OC/AC. Na początku sierpnia Interia przejęła Rankomat.pl, a wczoraj otrzymaliśmy informację o inwestycji w inną polską porównywarkę mfind.pl. Przy okazji zakupu Rankomatu próbowałem rozgryźć ten serwis i sprawdzić o co takie wielk...

Sierpień to również gorący okres na rynku porównywarek ubezpieczeń OC/AC. Na początku sierpnia Interia przejęła Rankomat.pl, a wczoraj otrzymaliśmy informację o inwestycji w inną polską porównywarkę mfind.pl.

Przy okazji zakupu Rankomatu próbowałem rozgryźć ten serwis i sprawdzić o co takie wielkie halo i szczerze przyznam, że przebrnąłem tylko przez pierwszy formularz. W czasach kiedy wszelkie serwisy uproszczają korzystanie ze swoich usług, tutaj mamy prawdziwy maraton.

Oczywiście sprawdziłem też formularz na mfind.pl i tu również odpuściłem, tym razem już na pierwszej stronie formularza.

No, ale to specyficzna branża i delikatne kwestie dotyczące opłat, które ponoszą kierowcy za obowiązkowe ubezpieczenia. Takie porównywarki pozwalają zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na takich opłatach. Być może więc wczorajsza inwestycja nie była powodowana wcześniejszym przejęciem Rankomatu przez dużego gracza, a rzeczywiście jest na tym rynku porównywarek tak duży potencjał.

Właściciele mfind.pl przekonują, że rynek ubezpieczeń samochodowych w Polsce to około 13 mld zł, z tego tylko 1% przechodzi przez porównywarki, osobiście uważam, że sama inwestycja raczej nie zmieni tego trendu. Potrzebne będzie tutaj znaczne uproszczenie procedur dla kierowców na etapie wypełniania samego formularza. Jestem przekonany, że wielu z nich odpuszcza już tutaj, a szkoda. Niemniej gratulujemy sporego zastrzyku gotówki, mając przy tym nadzieję, że zostanie właściwie spożytkowana i w niedługim czasie przełoży się to na serwis bardziej przyjazny dla jego użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot