Facebook

Płaski interfejs (flat design) teraz i w nadchodzącej wersji mobilnego Facebooka

Grzegorz Ułan
43

Ostatnio mocno popularny trend projektowania płaskich interfejsów programów, ikon czy nawet logotypów wśród twórców aplikacji, nie ominął też mobilnej wersji Facebooka. Od jakiegoś czasu obserwuję i testuję różne jego wersje w kanale beta. Oprócz flat UI z nowości widać nowy pasek menu, wygląda n...

Ostatnio mocno popularny trend projektowania płaskich interfejsów programów, ikon czy nawet logotypów wśród twórców aplikacji, nie ominął też mobilnej wersji Facebooka. Od jakiegoś czasu obserwuję i testuję różne jego wersje w kanale beta.

Oprócz flat UI z nowości widać nowy pasek menu, wygląda na to, że Facebook w końcu zdecydował się na jedną jego wersję. W poprzedniej wersji wyglądało to tak:

Teraz, wraz z nowym interfejsem, pasek szybkiego dostępu do funkcji aktualizacji statusu powędrował na dół w wersji przeźroczystej i znika w miarę przesuwania listy wiadomości.

Nowy interfejs sprawia również wrażenie bardziej spójnego, nawet po przejściu na profil firmowy, łatwiej i szybciej wrócić do prywatnej tablicy z naszymi wiadomościami.

Jeśli nie możecie się już doczekać nadchodzących zmian, możecie je już teraz przetestować, zapisując się do kanału beta mobilnej wersji Facebooka. Pisaliśmy o tym pod koniec czerwca.

Aktualizacja

Jak słusznie zauważył Kamil, nowy interfejs w chwili obecnej udostępniony został alpha testerom, w międzyczasie też z tego skorzystałem, stąd już u mnie się pojawił. Instrukcje jak dołączyć do tego kanału znajdziecie na stronie Facebooka.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

mobilny facebook