43

Płaski interfejs (flat design) teraz i w nadchodzącej wersji mobilnego Facebooka

Ostatnio mocno popularny trend projektowania płaskich interfejsów programów, ikon czy nawet logotypów wśród twórców aplikacji, nie ominął też mobilnej wersji Facebooka. Od jakiegoś czasu obserwuję i testuję różne jego wersje w kanale beta. Oprócz flat UI z nowości widać nowy pasek menu, wygląda na to, że Facebook w końcu zdecydował się na jedną jego wersję. […]

Ostatnio mocno popularny trend projektowania płaskich interfejsów programów, ikon czy nawet logotypów wśród twórców aplikacji, nie ominął też mobilnej wersji Facebooka. Od jakiegoś czasu obserwuję i testuję różne jego wersje w kanale beta.

Oprócz flat UI z nowości widać nowy pasek menu, wygląda na to, że Facebook w końcu zdecydował się na jedną jego wersję. W poprzedniej wersji wyglądało to tak:

11

Teraz, wraz z nowym interfejsem, pasek szybkiego dostępu do funkcji aktualizacji statusu powędrował na dół w wersji przeźroczystej i znika w miarę przesuwania listy wiadomości.

1

Nowy interfejs sprawia również wrażenie bardziej spójnego, nawet po przejściu na profil firmowy, łatwiej i szybciej wrócić do prywatnej tablicy z naszymi wiadomościami.

2

Jeśli nie możecie się już doczekać nadchodzących zmian, możecie je już teraz przetestować, zapisując się do kanału beta mobilnej wersji Facebooka. Pisaliśmy o tym pod koniec czerwca.

Aktualizacja

Jak słusznie zauważył Kamil, nowy interfejs w chwili obecnej udostępniony został alpha testerom, w międzyczasie też z tego skorzystałem, stąd już u mnie się pojawił. Instrukcje jak dołączyć do tego kanału znajdziecie na stronie Facebooka.