Facebook

Facebook prowadzi swój ranking Twoich znajomych

Grzegorz Ułan
Facebook prowadzi swój ranking Twoich znajomych
40

Sprawdzenie, kto aktualnie odwiedza nasz profil, to chyba najbardziej poszukiwana opcja na Facebooku, której nigdy nie ujrzymy wśród aplikacji, jak zapewnia sam FB. Nie przeszkadzało to nigdy co bardziej kreatywnym twórcom aplikacji, którzy stworzyli już niezliczone aplikacje tego typu, przyciąg...

Sprawdzenie, kto aktualnie odwiedza nasz profil, to chyba najbardziej poszukiwana opcja na Facebooku, której nigdy nie ujrzymy wśród aplikacji, jak zapewnia sam FB.

Nie przeszkadzało to nigdy co bardziej kreatywnym twórcom aplikacji, którzy stworzyli już niezliczone aplikacje tego typu, przyciągając ciekawskich użytkowników tej sieci społecznościowej. Oczywiście były to tylko programy typu "fake", bez spodziewanych rezultatów po instalacji.

Okazuje się, że jednak jest to możliwe, przynajmniej po części, jako podsumowanie takiej aktywności naszych znajomych. Nie powinno to wcale dziwić, wszak Facebook musi według jakiegoś klucza podsuwać nam propozycje znajomych, skojarzonych ze znajomymi znajomych, główną listę osób w komunikatorze czy pierwsze propozycje w pasku wyszukiwarki. Sam zawsze się zastanawiałem skąd taka trafność w tych propozycjach.

Jak widać jest i na to jakiś algorytm, który odkrył Arjun Sreedharan, tworząc skrypt wyświetlający ranking naszych znajomych, z którymi mamy największą interakcję, którzy to też często odwiedzają nasz profil (na mojej liście czasem wyżej były osoby, z którymi nigdy nie rozmawiałem na czacie od osób, z którymi takie rozmowy czasem przeprowadzałem).

Swój wynik ograniczyłem tylko do listy kolegów z redakcji, wyrwanej z całego kontekstu, ale zapewniam, że ranking ten jak najbardziej oddaje moje subiektywne odczucia, co do mojej listy znajomych:).

Co należy zrobić? Wystarczy dodać ten skrypt do paska zakładek i z chwilą gdy otworzymy Facebooka uruchomić go, po czym wyświetli się nam cała lista znajomych z liczbowym odpowiednikiem ich zaangażowania z naszym kontem. Im mniejsza liczba tym większa aktywność.

Niezbyt ciekawie będzie Wam się zapoznać z tą dolną listą znajomych, ale to pewnie dla większości z Was będzie tylko potwierdzenie Waszych przypuszczeń:).

Aktualizacja

Analizując Wasze wnioski z tej listy, musimy stwierdzić, że to raczej ranking naszej aktywności względem naszych znajomych. Choć ja mam pewne wątpliwości, bo na dole mojej listy znalazły się osoby, których profile ja często odwiedzam, ale Marcin dość przekonywająco to wyjaśnił.

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook