E-sport

Od amatora do e-sportowca. Acer z Planet9 chce w tym pomagać

Albert Lewandowski
Od amatora do e-sportowca. Acer z Planet9 chce w tym pomagać
1

Acer cały czas stawia na graczy. Widać to po jego rozbudowanej ofercie dla tych osób, a teraz dochodzi do tego Planet9, czyli otwarta społeczność dla wszystkich, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności w grach.

O co chodzi z Planet9?

Planet9 to naprawdę ciekawy pomysł Acera. Same założenia są interesujące i moim zdaniem dobrze wpisują się w ich obecną strategię, w ramach której starają się zaoferować graczom kompletny ekosystem. W końcu w tej dziedzinie radzą sobie świetnie. Na konferencji prasowej next@acer przedstawił swoją nową platformę esportową. Obecnie dostępna jest w wersji beta, a otwarta pojawi się 30 stycznia 2020 roku.

O co jednak w tym chodzi? Acer chce wspomagać amatorów w drodze do zostania profesjonalistami lub w drodze doskonalenia swoich umiejętności. Całość ma opierać się na funkcjach społecznościowych. W ten sposób będzie można uczyć się od profesjonalistów, lepiej rozumieć swoje błędy w rozgrywce i uczestniczyć w zawodach online.

Oto wszystkie najciekawsze funkcje:

  • Trener: pozwala użytkownikom platformy uczyć się od profesjonalistów i innych graczy dysponujących wysokim poziomem umiejętności.
  • Sesje carry: gracze mogą współpracować z użytkownikami o podobnych zainteresowaniach, aby uczyć się od nich, zdobywając kolejne poziomy w grze i doskonaląc w ten sposób swoje umiejętności.
  • Sparingi: Planet9 oferuje ciekawe, pod względem współzawodnictwa, formy ćwiczeń lub walki — razem z klanem (drużyną/zespołem) lub całym plemieniem (składającym się z wielu klanów).
  • Statystyki gry: wszystkie statystyki rozgrywek są przedstawione graficznie na atrakcyjnym wizualnie pulpicie.

Fundamentem Planet9 będzie budowanie zespołu. Myślę, że dla osób grających w stałych ekipach albo poszukujących nowych kompanów będzie to ciekawa opcja. Jestem jednak ciekaw, ile osób w ogóle będzie chciało zaangażować się w Planet9. Największy potencjał tkwi tu w komercyjnej części całego przedsięwzięcia. Platforma będzie pozwalać na organizowanie turniejów w dowolnej skali, zarówno oficjalnych lub sponsorowanych.

Gracze, którzy chcą przetestować w zamkniętą wersję beta platformy, mogą rejestrować się na stronie planet9.gg od godz. 13:30 (CEST) 4 września 2019 roku.

Niewątpliwie wygląda to na rozsądne budowanie siły marki w sektorze e-sportowym. Już wcześniej sam Predator wspierał IEM i był na nim obecny, a takie akcje stanowią odpowiedni krok naprzód.

Zobacz również:

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu