Google

Pixel 4 pozazdrościł OnePlusowi 7 Pro ekranu 90Hz. I to jest bardzo dobra wiadomość

Paweł Winiarski
Pixel 4 pozazdrościł OnePlusowi 7 Pro ekranu 90Hz. I to jest bardzo dobra wiadomość
5

Jeśli informacje nie wyciekają, to znaczy, że produkt nikogo nie interesuje. A Piksele, choć wciąż niedostępne oficjalnie w Polsce - budzą wiele emocji. Bo to podobno najlepszy smartfon z Androidem. Czy aby na pewno? Jest pewne, że czwórka też będzie aspirować do tego miana.

Serwis 9to5Google, powołując się na swoje zaufane źródła, podrzucił specyfikację smartfona Pixel 4. Przyzwyczailiśmy się chyba już do tego, że wiele tego typu wycieków pokrywa się z późniejszymi oficjalnymi specyfikacjami - możemy się więc spodziewać, co tym razem zaserwuje nam flagowy smartfon Google. Czy raczej flagowe smartfony Google, bo dostaniemy dwa modele.

Pixel 4 otrzyma ekran o przekątnej 5,7 cala. Pixel 4 XL natomiast ekran o przekątnej 6,3 cala, ale nie to jest najciekawsze. Tak, jak w OnePlusie 7 Pro, urządzenie będzie mieć wyświetlacz z odświeżaniem na poziomie 90Hz. Używanie takiego ekranu to dość specyficzne i bardzo przyjemnie doświadczenie, które daje wrażenie jeszcze płynniejszej pracy. Nie ukrywam, że podczas testów OnePlusa 7 Pro, bardzo przypadło mi do gustu. Scrollowanie okien czy ogólnie treści w sieci przy 90Hz wygląda rewelacyjnie. Obawiam się jednak, że 90Hz w połączeniu z baterią o pojemności 3700 mAh może nie wyjść na dobrze czasowi pracy na ekranie. Pixel 4 dostanie jeszcze mniejsze ogniwo - jedynie 2800 mAh.

Zobacz też: Technologie, które wykorzysta Google Pixel 4

Z tyłu Pixela 4 znajdą się dwie kamery - 12 Megapikseli jako aparat główny i 16 Megapikseli jako teleobiektyw.

Smartony otrzymają procesor Snapdragon 855 i 6GB pamięci RAM. Czy to nie za mało? Patrząc choćby na Samsunga Galaxy Note 10+, w którego wpakowano aż 12GB RAM-u? Tu bardzo dużo zależy od prędkości pamięci i optymalizacji systemu. Doskonałym przykładem tego, że ilość RAM-u nie jest jedynym warunkiem są przecież telefony Apple. Ale to przecież Android, jakkolwiek czysty by nie był, RAM-u nigdy dość.

Zobacz też: Linia Pixel od Google nareszcie zaczyna się sprzedawać — dużo w tym zasług najnowszego smartfona

Ciekawe czy te informacje się potwierdzą, ekran z odświeżaniem 90Hz to moim zdaniem bardzo dobry pomysł i chciałbym go wiedzieć w jak największej liczbie nowych smartfonów.

grafika

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu