Ciekawe strony

Pióra w dłoń! Powstaje nowa platforma blogowa dla internetowych pisarzy

Grzegorz Ułan
Pióra w dłoń! Powstaje nowa platforma blogowa dla internetowych pisarzy
12

Jakiś czas temu pisałem o najszybciej założonym blog w historii - Scriptogr.am. Nowa propozycja w tym temacie Feathers idzie dalej w podobnym założeniu, umożliwiając założenie bloga bez konieczności zakładania nowego konta, znajomości HTML, CSS, posiadania własnego serwera. Logujemy się przez swoj...


Jakiś czas temu pisałem o najszybciej założonym blog w historii - Scriptogr.am. Nowa propozycja w tym temacie Feathers idzie dalej w podobnym założeniu, umożliwiając założenie bloga bez konieczności zakładania nowego konta, znajomości HTML, CSS, posiadania własnego serwera. Logujemy się przez swoje konto na Twitterze i od razu możemy przystąpić do publikacji swoich treści.

Pierwsze pytanie jakie nasuwa się w związku z tym nowym projektem, to dla kogo tak naprawdę jest skierowany? Pomijając brak konieczności posiadania wymienionych umiejętności, serwera czy dodatkowych kont, wydaje mi się to być świetnym narzędziem dla internetowych pisarzy, którzy często i obszernie publikują swoje treści w serwisach społecznościowych. Wiadomo, to serwisy ze znikomą żywotnością takich wpisów. Znikają w natłoku informacji, a powrót do nich w przyszłości jest mocno utrudniony. Tutaj możemy gromadzić wszystkie swoje publikacje, udostępniając znajomym na Facebooku czy Twitterze jedynie linki do nich. Do tego wprowadzanie wpisów w tym serwisie jest maksymalnie uproszczone. Prościej się nie da:).

Treść wpisu wprowadzamy bezpośrednio na stronie, bez użycia dodatkowego edytora. Kliknięcie w dany wiersz edytuje go i możemy go od razu zapełnić. Nie używamy przy tym żadnego kodu, wprowadzamy tylko czysty tekst. Poszczególne fragmenty oddzielamy od siebie akapitami przechodząc do nich tabulatorem.

W każdej chwili możemy zapisać już wprowadzoną treść do draftu.

Bądź od razu opublikować.

Teraz pozostaje już tylko udostępnić, równie szybko, nasz wpis na Facebooku lub Twitterze.

Użytkownikom właśnie Twittera powinien zwłaszcza przypaść do gustu ten projekt. Mamy tam ograniczenie do 140 znaków, a kiedy chcemy podzielić się dłuższą treścią musimy posiłkować się zewnętrznymi serwisami ze skomplikowanym dostępem.

Opublikowane wpisy prezentują się czytelnie zarówno w przeglądarce na komputerze jak i wersji mobilnej, co czyni Feathers jeszcze bardziej atrakcyjną propozycją dla osób publikujących swoje treści w Internecie.

Niestety, na tę chwilę serwis jest dostępny tylko na zaproszenia, ale rozsyłane są po jednym dniu, więc zapraszam do zapisywania się na głównej stronie. Z racji braku jakichkolwiek ustawień serwisu nie znalazłem na swoim koncie opcji zapraszania innych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu