Filmy

Piłsudski jakiego nie znaliśmy. Nowy zwiastun z Borysem Szycem

Weronika Makuch
Piłsudski jakiego nie znaliśmy. Nowy zwiastun z Borysem Szycem
18

Film o Piłsudskim otrzymał właśnie pierwszy zwiastun. Produkcja Michała Rosy zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

Do tej pory Michał Rosa dał poznać się polskiej publiczności jako reżyser Czasu honoru czy serialu Bodo. Już 13 września do kin wejdzie jego najnowsze dzieło zatytułowane Piłsudski. W roli głównej będziemy mogli obejrzeć Borysa Szyca (Wojna polsko-ruska, Symetria). Oprócz niego na ekranie zobaczymy między innymi Magdalenę Boczarską (Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Różyczka), Marię Dębską (Zabawna zabawa, Cicha noc) i Józefa Pawłowskiego (Jack Strong, Miasto 44).

Piłsudski w kinach od 13 września

Fabuła filmu opowie o historii, która rozpoczyna się w roku 1901. Józef "Ziuk" Piłsudski uciekł ze szpitala psychiatrycznego. Ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. W swoich działaniach nie zawaha się przed niczym. Najważniejszy jest cel, czyli niepodległa Polska. Widzowie będą mieli okazję śledzić jego losy na przestrzeni kolejnych trzynastu lat. W filmie zostaną ukazane zarówno jego działania niepodległościowe, jak i życie prywatne. Nie zabraknie relacji z dwiema najważniejszymi kobietami Piłsudskiego. Zarówno jego żona Maria jak i Aleksandra Szczerbińska z pewnością odegrają bardzo ważną rolę w kształtowaniu psychiki bohatera.

Borys Szyc wyznał, że dzięki filmowi zyskamy okazję do poznania takiego Piłsudskiego, jakiego wcześniej nie widzieliśmy. Dla wielu marszałkowska wizja o niepodległości była czystym szaleństwem. On sam musiał mieć w sobie odrobinę wariactwa, aby wierzyć w nią do samego końca. Produkcja pokaże nam charyzmę Piłsudskiego oraz jego zdolność do gromadzenia wokół siebie ludzi, którzy uwierzyli w jego marzenia. Powinniśmy poznać go również jako człowieka, nie tylko wojownika o wolność.

Nie mamy się czego wstydzić! Najlepsze polskie filmy w 2018

Michał Rosa zwraca uwagę na nieoczywiste wątki, których nie zabraknie w jego filmie. Reżyser zaprezentuje fakty, które nie są powszechnie znane. Zobaczymy skomplikowaną historię relacji osobistych Józefa Piłsudskiego, który dla najbliższych był po prostu "Ziukiem". Rozwinięty zostanie wątek jego relacji z żoną oraz historia miłości do Aleksandry Szczerbińskiej, która rozpoczęła się już po ślubie Piłsudskich. W filmie zostanie również ukazany moment śmierci ukochanej pasierbicy Józefa. Wanda Juszkiewiczówna była dla marszałka bardzo ważną osobą. Rozpaczał po jej stracie, trudno było mu pogodzić się z myślą o jej odejściu. Borys Szyc to bardzo zdolny aktor, który nie zawsze dostaje okazję do rozwinięcia skrzydeł. Czy rola Piłsudskiego pozwoli mu zaprezentować się z jak najlepszej strony? Wedle zapewnień reżysera, dostał w filmie wiele możliwości do pokazania swojego kunsztu. Pozostaje nam tylko czekać na premierę.

#TheMuBa – Borys Szyc otwiera teatr w internecie!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu