Filmy

Nie wiesz, czym są k-dramy? Dzięki Netflixowi to się zmieni

Weronika Makuch
Nie wiesz, czym są k-dramy? Dzięki Netflixowi to się zmieni
6

Netflix wciąż śmiało prowadzi ekspansję. Tym razem twórcy platformy zdecydowali, że chcą wyprodukować coś dla fanów dzieł koreańskich.

W drugiej połowie 2019 roku na Netflixie pojawi się kilka koreańskich produkcji. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć pięć seriali i jeden film fabularny. Tego typu produkcje nazywane są przez fanów k-dramami. Seriale często ograniczają się do jednego sezonu, który zawiera fabularnie zamkniętą historię. Bardzo często stanowią hybrydy gatunkowe. Koreańczycy nie stronią zarówno od komedii, jak i horrorów czy oper mydlanych. Ich produkcje mają fanów na całym świecie i to właśnie do nich Netflix kieruje swoją najnowszą ofertę.

Lucid Dream, czyli Netflix i dobre koreańskie kino

Produkcje, które zobaczymy na Netflixie w tym roku, nie będą pierwszymi k-dramami. Na platformie pojawiały się już tego typu filmy i seriale. Nie było ich jednak zbyt dużo, ponieważ właściciele koreańskich licencji do tej pory twardo odmawiali ich sprzedaży amerykańskiemu gigantowi. Ratunkiem dla Netflixa okazał się serial oryginalny. W 2018 roku platforma wypuściła Kingdom, który okazał się wielkim hitem wśród fanów tego typu produkcji. Odniósł sukces nie tylko na rynku globalnym, ale przede wszystkim w Korei. Serial znacznie zwiększył liczbę subskrybentów na wschodzie, według firmy badawczej Nielsen Koreanclick - nawet o 2,4 miliona.

Na co czekam w drugiej połowie roku? Oto najważniejsze premiery Netflix

Netflix stara się dopasować do koreańskich odbiorców zarówno treścią, jak i ceną abonamentu. Nie chcą zawieść fanów produkcjami o niskiej jakości. Zapowiadane przez nich seriale wydają się jednak całkiem interesujące.

Na Netflixie pojawi się film oraz 5 koreańskich seriali

Pierwszym z nich jest Chief of Staff. Dramat skupia się na tytułowych oficerach sztabu, którzy okazują się niezwykle ważnymi graczami na politycznej scenie. Biorąc pod uwagę sukces, jaki odniosło House of Cards, wierzę, że i ten serial ma na to wielkie szanse. Druga k-drama pojawi się na Netflixie już tego lata. Deisgnated Survivor: 60 Days również zahacza o tematy polityczne. Fabuła opowiada o ministrze środowiska, który pnie się po szczeblach kariery, aby zostać prezydentem Korei. Serial jest reamakiem znanego na całym świecie Designated Survivor, opowiadającego o polityce Stanów Zjednoczonych. W wakacje będziemy mogli zobaczyć również drugi sezon dramatu młodzieżowego My First First Love. Ostatnią, letnią produkcją będzie Love Alarm. W serialu bohaterowie będą korzystali z tytułowej aplikacji, która informuje użytkowników, gdy w promieniu 10 metrów od nich znajduje się osoba zainteresowana nimi w sposób romantyczny. Piątym serialem będzie Vagabond. Opowie o kaskaderze, który zostaje wplątany w wydarzenia wokół katastrofy samolotu. Będzie zmuszony odkryć krajowy spisek korupcyjny, który doprowadził do tragedii.

Netflix dla fanów szykuje również film. Svaha: The Sixth Finger pojawi się na platformie 30 maja. Thriller opowiada o pastorze, który zostaje zatrudniony do zbadania podejrzanego kultu religijnego. W trakcie badań odkryje, co stoi za morderstwem pewnej młodej dziewczyny. Produkcja w Korei premierę miała w lutym. Okazała się sukcesem, zarabiając 17,7 milionów dolarów.

 

Źródło: Hollywood Reporter

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu