Filmy

The Batman i Joker nadchodzą - poczekamy, ale będzie warto. Mam dobre przeczucia

KK
Konrad Kozłowski
11

Poznalismy już reżysera filmu i aktora, który zagra główną rolę. The Batman, czyli powrót Człowieka Nietoperza na kinowy ekran nadchodzi wielkimi krokami, a my wiemy coraz więcej na temat fabuły tej produkcji i nie tylko.

Zawirowania wokół roli Bena Afflecka przykuły sporo uwagi, ale od okresu, w którym to aktor miał odpowiadać także za scenariusz i reżyserię, jak również wcielić się w Człowieka Nietoperza już dawno za nami. The Batman stał się projektem Matta Reevesa - człowieka, który odpowiadał między innymi za Projekt Monester, Ewolucję Planety Małp i Wojnę o Planetę Małp. Teraz w jego rękach znalazł się mroczny i o gęstym klimacie film z superbohaterem w centrum wydarzeń. Ma to być pierwszy taki film poświęcony tej postaci - prym mają wieść detektywistyczne umiętności Batmana, a nie gadżety i sceny akcji, które w tak dużym stopniu stanowiły o poprzednich filmach.

Fabuła The Batman - mnóstwo przeciwników, główny pozostaje tajemnicą

To oczywiście prowadzi nas do fabuły (We Got This Covered), która rzekomo polegać ma w pewnym stopniu na komiksie Jepha Loeba i Tima Sale'a pod tytułem The Long Halloween. W tej historii Batman musi zmierzyć się z nieuchwytnym, seryjnym mordercą. By do niego dotrzeć na swojej drodze spotyka klasycznych przeciwników jak Kobieta-Kot, Pingwin i Człowiek Zagadka (The Riddler), ale bardzo możliwe, że nie zabraknie Dwóch Twarzy (Two Face) oraz Szalonego Kapelusznika. Tego ostatniego pamiętam z występów w odcinkach Batman: The Animated Series i bardzo żałowałem, że tak rzadko dawano mu szansę zabłysnąć na dużym ekranie. Czyżby Reeves miał spełnić moje oczekiwania już za dwa lata?

The Batman - Robert Pattinson zagra Człowieka Nietoperza

Według plotek głównym czarnym charakterem będzie Hush, ale oczywiście żadnego potwierdzenia na ten temat nie otrzymaliśmy i szanse na to, że dowiemy się tego dopiero podczas seansu są całkiem spore.

W Batmana (Bruce'a Wayne'a) wcieli się tym razem Robert Pattinson. Aktor zyskał ogromną popularność dzięki występowi w sadze Zmierzch, ale w dorobku posiada co najmniej kilka bardzo dobrych ról udowadniając, że potrafi stanąć na wysokości zadania, gdy powierzy mu się odpowiedzialny występ. Nie będę go skreślał zbyt wcześnie, bo doskonale pamiętamy, jak negatywnie przyjęto casting Heatha Ledgera na Jokera w Mrocznym Rycerzu, a dziś wydaje nam się, że nikt nie będzie w stanie przebić tej roli, choć oczywiście próbować będzie już tej jesieni Joaquin Phoenix, który zagrał w filmie Joker.

Złowieszczy zwiastun „Jokera” – to (nie) będzie wesoła jesień

Nie sugerujcie sie jednak dotychczasową bliskością obydwu postaci, które wielokrotnie spotykały się na kartach komiksu oraz w wielu filmach. The Batman jak i Joker są oddzielnymi, niezależnymi projektami, które nie są ze sobą powiązane i nie należą do uniwersum filmowego DC. Od czasu do czasu pojawiają się pewne wzmianki na temat nawiązań, które są planowane, być może w celu utworzenia czegoś na wzór DC Universe Dark, czyli pobocznego świata dla bardziej mrocznych produkcji z postaciami DC, ale takie doniesienia należy traktować z odpowiednim dystansem. Co istotne, Joker zyskał już kategorię wiekową R, co oznacza, że twórcy nie będą musieli złagodzić wydźwięku filmu ani o jotę.

Data premiery Jokera została zaplanowana na 4 października tego roku. The Batman zadebiutować ma w kinach 24 czerwca 2021 roku.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu