Płatności i bankowość

Pierwsze w Polsce płatności zbliżeniowe zegarkiem z funkcją Garmin Pay

Grzegorz Ułan
Pierwsze w Polsce płatności zbliżeniowe zegarkiem z funkcją Garmin Pay
29

Jestem właśnie na konferencji prasowej, na której Bank Zachodni WBK wraz z Garmin i Mastercard ogłosili wprowadzenie pierwszego wdrożenia w Polsce płatności zbliżeniowych zegarkiem z funkcją Garmin Pay.

Na początku konferencji Bank Zachodni WBK pochwalił się liczbami i popularnością dotychczasowych funkcji płatniczych w 2017 roku. Przede wszystkim wymieniał tu BLIK-a, za pośrednictwem którego klienci tego banku dokonali już 3 mln transakcji, w przypadku Google Pay było to 1 mln transakcji, a z płatności zbliżeniowych HCE 1,5 mln transakcji. Teraz przyszedł czas na płatności zbliżeniowe poprzez urządzenia ubieralne (wearables).

Błażej Mika, dyrektor Departamentu Produktów Płatniczych i Relacji z Partnerami w Banku Zachodnim WBK:

W Banku Zachodnim WBK jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić klientom nowe doświadczenia z zakresu płatności, aby mogli płacić jak chcą. Dlatego nie zwalniamy tempa i do dostępnych już rozwiązań takich jak aplikacja BZWBK24 mobile, BLIK, płatności zbliżeniowe HCE i Google Pay, dodajemy nowe, czyli Garmin Pay. Usługę przygotowaliśmy we współpracy z liderami rynku - Garmin i Mastercard, którym podobnie jak nam, zależy na oferowaniu klientom innowacyjnych, wygodnych i bezpiecznych rozwiązań. Cieszymy się, że to klienci naszego banku będą pierwszymi w Polsce, którzy zapłacą inteligentnymi zegarkami Garmin.

Jak zacząć płatności zbliżeniowe zegarkiem? Potrzebujemy przede wszystkim aplikację mobilną Garmin Connect Mobile, dostępna jest na smartfony z Androidem i iOS. Po zainstalowaniu dodajemy do niej naszą kartę płatniczą do naszego mobilnego portfela i nadajemy PIN, po czy parujemy ją z zegarkiem. Rano po założeniu zegarka i wprowadzeniu PIN, będzie on aktywny przez cały czas i do momentu ściągnięcia zegarka z dłoni możemy płacić zbliżeniowo bez konieczności ponownego wprowadzenia PIN-u. Jeśli w ciągu dnia zdejmiemy zegarek, podczas kolejnej płatności ponownie będziemy musieli podać nasz PIN do cyfrowego portfela.

Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska:

Usługa Garmin Pay opracowana została z myślą o osobach będących w ciągłym ruch. Dzięki niej możliwe jest dokonanie płatności we wszystkich tych sytuacjach, kiedy nie mamy, albo nie chcemy zabierać ze sobą portfela czy kart płatniczych. Może to być poranne bieganie, trening na rowerze szosowym lub start w zawodach. Zegarki Garmin towarzyszą jednak użytkownikom nie tylko w czasie aktywności na świeżym powietrzu czy uprawiania sportu, ale i w życiu codziennym. Dzięki współpracy z partnerami, będą mogli oni dokonywać szybkich, bezpiecznych i wygodnych transakcji zbliżeniowych, a tym samym wykorzystywać urządzenia Garmin na więcej sposobów.

Podczas prezentacji płatności podkreślano, że nie ma tu ograniczenia powyżej 50 zł, jak w Google Pay na przykład czy przy kartach płatniczych zbliżeniowych. Jeśli nie zdejmowaliśmy zegarka po wprowadzeniu PIN-u każdą kwotę możemy zatwierdzać w ten sposób. Aktualnie dostępne będą dwa modele zegarków Garmin obsługujących płatności zbliżeniowe w cenie od 1200 do 1600 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu