Płatności i bankowość

Już nie potrzebujesz konta bankowego, by korzystać z Google Pay, wystarczy DiPocket

Grzegorz Ułan
Już nie potrzebujesz konta bankowego, by korzystać z Google Pay, wystarczy DiPocket
9

Kolejna instytucja w Polsce udostępnia właśnie płatności mobilne Google Pay, tym razem nie jest to bank, a firma z branży fintech - DiPocket, działająca na całym świecie, ale zarejestrowana również w Polsce i świadcząca usługi płatnicze polskim użytkownikom.

DiPocket tym samym stał się pierwszą firmą pozabankową, która udostępnia Google Pay w Polsce. Dzięki temu, użytkownicy tej aplikacji mobilnej uzyskają możliwość płatności zbliżeniowych w prawie 500 tys. zbliżeniowych terminali w Polsce oraz kilku milionów na świecie.

DiPocket to nic innego jak aplikacja mobilna, w ramach której możemy sobie założyć cyfrowy rachunek osobisty, z którego można dokonywać przelewów, wymieniać waluty, płacić wspólnie ze znajomymi za rachunki czy dokonywać przelewów na numer telefonu pomiędzy użytkownikami tej aplikacji.

Jakbym miał porównać DiPocket do już istniejących rozwiązań, to jest to niemal identyczne rozwiązanie jakie oferuje Revoult, co ciekawe, kiedy rozmawiałem z jednym z ich pracowników pod koniec września był niemal pewny, że nie tylko Android Pay, ale i Apple Pay pojawi się w Revoult do końca ubiegłego roku.

GU: Czy można u Was płacić telefonem? Czy planujecie udostępnić w Revolut Apple Pay czy Android Pay?

KZ: To chyba najczęściej zadawanie pytanie od polskiej społeczności użytkowników Revoluta (śmiech). Chciałbym z tego miejsca oficjalnie potwierdzić na łamach Antyweba, że Revolut będzie oferował Apple Pay i Android Pay do końca tego roku. Wszyscy pracujemy bardzo mocno nad tym i już niedługo będzie widać efekty tej pracy!

Najwidoczniej pojawiły się jakieś problemy z wdrożeniem, bo ani płatniczego rozwiązania od Google nie ma ani od Apple do tej pory.

Niemniej DiPocket działa tak samo jak Revoult, rejestrujemy się w aplikacji, potwierdzamy konto SMS-em i zamawiamy kartę, albo fizyczną od Mastercarda albo wirtualną i możemy zacząć korzystać ze zbliżeniowych płatności mobilnych na telefonie.

Fedele Di Maggio, dyrektor generalny DiPocket:

Naszą misją jest zapewnienie konsumentom alternatywy dla tradycyjnych usług bankowych, w postaci niedrogich i inteligentnych rozwiązań dostępnych za dotknięciem ekranu telefonu. Niezwykle ważne jest dla nas doświadczenie użytkownika, dlatego zaoferowanie wygodnych płatności cyfrowych Google Pay było dla nas naturalnym krokiem. Zdecydowana większość z ponad 20 mln użytkowników smartfonów w Polsce korzysta z systemu operacyjnego Android. Dodatkowo, Polacy są międzynarodowymi liderami, jeśli chodzi o popularność technologii zbliżeniowych – już 8 na 10 płatności kartowych jest realizowanych w ten sposób. Dlatego uważamy, że klienci będą chętnie korzystać z naszej nowej usługi.

Aby móc zacząć płacić zbliżeniowo telefonem, niezbędny jest smartfon z Androidem (minimum 4.4.) na pokładzie, wspierający technologię NFC. Po dodaniu karty DiPocket do Google Pay (można to zrobić jednym kliknięciem z poziomu aplikacji DiPocket), podczas płatności zbliżeniowych odblokowujemy telefon i przykładamy go do terminala i płacimy, do kwoty 50 zł nie jest nawet wymagane podanie PIN-u.

Oprócz płatności zbliżeniowych z DiPocket możliwe jest dokonywanie płatności online w sklepach internetowych udostępniających Google Pay czy z poziomu wybranych aplikacji, jak na przykład Uber.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu